Jak vytvořit poster? Podpořte prezentaci svého nápadu poutavým posterem

Pokud se chystáte na prezentaci prakticky čehokoliv, měli byste popřemýšlet i nad její vizuální stránkou. Jen málokomu se podaří publikum zaujmout, tak aby vám věnovalo pozornost po celou dobu. To však může být problém, když jim potřebujete předat důležité výsledky svého bádání či nové poznatky. Právě proto čím dál tím více lidí nedá dopustit na postery, díky kterým je prezentace mnohem zajímavější a přehlednější.

Poster není obyčejný plakát

Většina lidí si pod označením poster představí obyčejný plakát, se kterým se setkávají například při návštěvě kina či divadla. Taková představa je však daleko od pravdy. Opravdový poster má především informační funkci, takže na něm najdeme krom jiného i text, který bude prezentovat výsledky nějakého bádání nebo informace o tématu, kterému se zrovna věnujete.

Použít ho můžete nejen k propagaci, ale i jako oporu při verbální prezentaci. Komunikace s publikem tak pro vás bude mnohem jednodušší, když jim budete moci nabídnout vizuální shrnutí toho, o čem v danou chvíli mluvíte. V souvislosti s tím se vyhnete i přebytečnému stresu, který by byl na vás kladen, pokud by přítomní posluchači sledovali pouze vás.

Přečtěte si také:  Proč bradavky při kojení bolí? Leckdy za vše může nesprávná technika

Nezapomínejte i na design

Pokud si nevíte rady, jak vytvořit poster, držte se zejména dvou pravidel. Tím prvním je důraz na obsahovou stránku posteru, která by měla být přesná a zároveň stručná – pamatujte na to, že prostor na posteru je značně omezený. Druhým pravidlem, kterému byste měli určitě věnovat pozornost je design posteru.

Pokud nebude poster vizuálně zajímavý, je poměrně velká pravděpodobnost, že ho budou kolemjdoucí či lidé v publiku přehlížet. Zaměřte se tedy na použité barvy či různé vizuální prvky. Důležité je samozřejmě i písmo, které by mělo být dostatečně velké, tak aby ho bylo možné přečíst až na vzdálenost deseti metrů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *