Správně utěsněná okna vám dokážou ušetřit náklady na vytápění. Nejdůležitější je jejich správné seřízení 

Rostoucí ceny energií nutí čím dál tím více lidí, hledat způsoby, jak alespoň trochu ušetřit. Málokdo si však uvědomuje, že největším žroutem peněz jsou zejména špatně utěsněná okna, skrze která utíká velká část tepla. Při jejich správném utěsnění však můžete ušetřit i stovky korun měsíčně.

Správně utěsnit lze dřevěná i plastová okna

Pokud vás každým rokem překvapují šíleně vysoké faktury za vytápění, je možné, že chyba není pouze na vaší straně. Již delší dobu je dokázáno, že na cenu vytápění má velký vliv zejména zateplení a těsnění domu. Největší tepelné ztáty lze očekávat především u starších domů a bytů, ale není výjimkou, že k uniku tepla dochází i u novostaveb.

Jestliže chcete svoji spotřebu snížit, měli byste se nejprve zaměřit na správné seřízení oken, to je dostupné pouze u plastových oken, u kterých vám postačí jedenkrát ročně objednat jejich profesionální servis. Trochu těžší je těsnění dřevěných oken, která jsou náchylná na vlhkost, které deformuje jejich rámy, což vede často k nechtěnému odvádění tepla. Možným řešením je těsnění do oken, které si můžete instalovat svépomocí, nebo si přizvat na pomoc zkušenou firmu. Jednou z nich je například česká firma Správa oken, která se kompletně postará o vaše okna od servisu až po opravy.

Přečtěte si také:  Retenční nádrž pro váš domek

S unikajícím teplem vám mohou pomoci i žaluzie

S tepelnou ztrátou si dokáže poradit nejen okenní těsnění, ale i  žaluzie do oken, které slouží ke stínění a také určité formě zateplení. V tomto případě však napomáhají i k tomu, že se do domu nedostane ani teplo zvenčí, a to zejména v létě, kdy se v interiéru udržuje přílišné horko – vyhnete se tak například koupi předražené klimatizace. Kromě toho se připravte i na časté opravy oken, které vám dokážou zajistit jejich ještě vyšší těsnění.

Blinds Hands Cleaning Female Clean - Khaligo / Pixabay
Správně utěsněná okna vám dokážou ušetřit náklady na vytápění. Nejdůležitější je jejich správné seřízení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *