Šest ekologických projektů se uchází o výhru v E.ON Energy Globe. Hlasujte o vítězi a získejte skvělé ceny

Ekologie je jedním z předních témat, která se řeší nejen na straně politiky, ale i v oblasti businessu. To potvrzuje i společnost E.ON, která před problémy současné doby a klimatickými změnami nezavírá oči. Naopak se snaží podporovat projekty, které se zaměřují na ochranu životního prostředí a udržitelnost, která představuje jeden z mála způsobů, jak alespoň trochu ulehčit naší planetě.

Výherce získá finanční prostředky pro další růst

Pokud budete hledat společnost, která jako jedna z mála opravdu věnuje svoji pozornost klimatickým změnám a možnostem, jak jim zabránit, určitě na takovém seznamu narazíte na společnost E.ON. Ta se již několik let snaží podporovat projekty, které se zabývají ekologií a udržitelností. Právě proto vznikla i soutěž E.ON Energy Globe, ve které se ucházejí o výhru 300 000 Kč ty nejnadějnější projekty z celé ČR.

Hlavním tématem je tedy ochrana přírody a životního prostředí, což vede k zpomalování dopadu klimatických změn a také zvýšení kvality života. V letošním roce se do soutěže přihlásilo 165 projektů, z nichž bylo vybráno šest nejlepších. Mezi ně se řadí energeticky soběstačná obec Kněžice, společnost Myco vyrábějící obalový materiál z hub, který umí nahradit plast i polystyren, projekt Savee umožňující řízení osvětlení a úsporu energií i ve starých budovách, revitalizace betonového potočního koryta do podoby protipovodňového parku a biotopu raků v Rokycanech, obec Rybí se systémem domácích, centrálně monitorovaných čističek vod,  a společnost Wienerberger vyrábějící fotovoltaiky integrované do střešní krytiny.

Přečtěte si také:  Chystáte se přestěhovat výrobní linku? Máme pro vás tipy, jak na to

Hlasování bude trvat až do konce září

O tom, které tři projekty vyhrají, může rozhodnout každý, kdo se zúčastní hlasování na webových stránkách soutěže. Celá ekologická soutěž bude probíhat až do konce září, kdy se uzavře i možnost hlasování. K vyhlášení dojde 22. října, a to v přímém přenosu zprostředkovaném Českou televizí – výhry však čekají i na samotné hlasující, kteří si mohou odnést například výlet balónem či víkendový pobyt v korunách stromů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.