Poškození zdiva okolní vlhkostí 

Zimní počasí a s ním spojené velmi specifické povětrnostní podmínky, které každým dnem prověřují naše zdivo. Není žádným tajemstvím, že zdivo, které na takovou zátěž není dobře připraveno, trpí. Mnohdy u zdiva dochází až k velmi zásadním problémům jako je například průnik vlhkosti skrz zdivo až do vnitřních prostor objektu.

To je nejen velmi nepříjemná záležitost z hlediska komfortu bydlení, ale také zásadní problém, který nelze obejít či pominout a je potřeba se s ním vypořádat.

Ošetření zdiva

Pokud vaše nemovitost prošla rekonstrukcí nebo se jedná o nově vzniklý objekt, je pravděpodobné, že zdivo bude řádně odizolováno. Konkrétně se zde nachází hydroizolační vrstva, která zdivo chrání před okolními povětrnostními vlivy, zejména pak před vlhkostí.

Bohužel však někdy ani rekonstruované či nové domy tuto hydroizolační vrstvu nemají, případně mají nekvalitní nebo špatně aplikovanou. Důvod je v tom případě jasný – lajdáctví stavební firmy, či touha za každou cenu ušetřit, byť na špatném místě.

Další, řekněme doplňkovou možností, je použití sanačních omítek. Ty mají oproti standardním omítkám speciální vodoodpudivé vlastnosti a napomáhají zdivu více dýchat a odpařovat vlhkost.

Přečtěte si také:  Vybavte si ložnici jednoduše teple – pomůže vám v tom flanel i mikroplyš

Plísně na stěnách

Pokud příčinou vlhkosti na stěnách je průnik okolní vlhkosti skrz zdivo, pak jsme v situaci, kdy větrání a topení nepomůže. Jedná se o problém, který musí být technicky odstraněn. Konkrétně je potřeba napravit, co se zanedbalo. Tedy dodat zdivu dodatečnou bariéru, přes kterou vlhkost nepronikne, a zároveň revitalizovat poškozené zdivo.

Sanační práce

To, jakým konkrétním způsobem bude zdivo ošetřeno, by měl vždy definovat odborníci, kteří mají za sebou dostatečné množství úspěšných realizací a problematice rozumějí jak technicky, jak teoreticky.

Obecně se při revitalizaci vlhkem poškozeného zdiva používají sanační práce. Sanace vlhkého zdiva se pak například zhmotní do podoby injektáže zdiva, narážení plechů či svislé hydroizolace. To už se jedná o konkrétní postupy vždy poplatné míře poškození, technickým možnostem či stavu zdiva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *