Výkup zlata se dá provést za férových podmínek. Jak na to?

V současné době musejí někteří z vás sáhnout do finančních rezerv, které měli připravené na horší časy. Řada lidí v minulosti investovala do zlata v podobě mincí a cihliček, zajímavou investicí byly nepochybně rovněž zlaté šperky. Tyto komodity se dnes dají poměrně dobře zpeněžit. Je ale zapotřebí vědět, na koho se obrátit.

Pokud jde o ceny zlata, vždy samozřejmě záleží na kvalitě produktů, které chcete prodávat, respektive na jejich ryzosti, hmotnosti a dalších parametrech. U zlatých mincí a slitků byste například u sebe měli mít patřičné certifikáty, jež dokazují jejich pravost a původ.

Solventnost hraje zásadní roli

Výkup zlata v tuzemsku zajišťuje celá řada obchodníků. Raději se vyhněte klasickým bazarům a zastavárnám, v nich totiž prakticky vždy dostanete jen zlomek z aktuální ceny šperku, cihličky či mince. Lepším řešením je využít služeb některého z renomovaných obchodníků. Příkladem může být třeba společnost Zlato v Praze, jejíž provozovnu najdete v prostorách pražské galerie Graciano. Nachází se v samotném centru hlavního města, tedy konkrétně v Opletalově ulici.

Přečtěte si také:  Hypotéka bez příjmu nebo se záznamem v registru

Peníze na ruku? Není problém

Samotný výkup zlata v podobě šperků, slitků a mincí probíhá následovně. Ideální je, pokud se u obchodníka zastavíte osobně, kdy s sebou přímo donesete zboží, jež hodláte zpeněžit. Dojde k odbornému a hlavně férovému nacenění, kdy se kupříkladu bere v potaz aktuální cena zlata na komoditních trzích. Pakliže budete s nabídkou souhlasit, sepíše se patřičná smlouva, po jejímž podepsání za zboží obdržíte sjednanou cenu, a to ihned a v hotovosti. Peníze tak můžete mít k dispozici velmi rychle, což je jednou z velkých předností, jimiž se zmíněná firma může pochlubit ve srovnání s řadou konkurenčních společností.

Zjistěte si pomocí fotek, jakou má vaše zlato cenu

Když nemáte zrovna blízko do Prahy, je možné vyplnit poptávkový formulář online. Stačí, když k němu přiložíte kvalitní fotografie zlata, které chcete prodat. Nemusíte tedy nikam jezdit, abyste se dozvěděli, jakou nabídku vám obchodník může předložit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *