Hledáte vhodné přepravky na zeleninu a ovoce? Ukážeme vám, jaká kritéria vzít v potaz

Podnikání v potravinářském segmentu nemusí být vždy tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Někdy vám totiž mohou zkřížit cestu nečekané překážky. Ovšem co do úrody je vždy dobré se držet hesla „raději více, než méně.“

Ve chvíli, kdy se bude řada zralých plodů válet jen tak bez užitku na záhonku nebo pod stromem jen proto, že je zkrátka není kam uložit, už totiž žádnou narychlo zorganizovanou záchrannou akci podniknout nemůžete. Je tedy dobré připravit se dopředu.

Reflektujte to, jak křehké vámi přepravované produkty jsou

Je-li ovoce zralé (a o zelenině to samozřejmě platí také), pak je zároveň i velmi náchylné na jakékoliv mechanické poškození, a to včetně běžného otlačení. Vždy proto vybírejte přepravky na ovoce s okraji v dostatečné výšce.

A myslete také na prodyšnost. Přepravky by nikdy nemělo být možné na sebe navrstvit tak, aby ovoce ve středu celého „útvaru“ nemělo přístup k čerstvému vzduchu. Hledejte tedy přepravky děrované, podporující přirozenou cirkulaci ovzduší. To zabrání zapaření a následnému hnití rostlinných tkání.>
Tím ovšem celá anabáze výběru nekončí. Důležité je zohlednit také měkké rohy, díky nimž dorazí všechny kusy do cílové destinace v perfektním stavu.

Při manipulaci s přepravkami myslete také na sebe

Ale ve hře není jen pohodlí pro zemědělské produkty. Dbejte také na to vaše. Kvalitní přepravky na zeleninu proto umožňují jednoduchou a bezpečnou manipulaci bez ohledu na to, do jaké míry jsou naplněny. Nabídnou praktické otvory a úchyty, určené přímo k přenášení, které nekloužou, nezarývají se do dlaní apod. Jde o mnohem důležitější aspekt celého výběru, než by se na první pohled mohlo zdát. To nám věřte.

Přečtěte si také:  5 tipů, jak na sekání trávy – dopřejte si svůj vysněný trávník

Když potřebujete ušetřit místo

Ovšem zemědělská produkce podléhá sezónnosti. A co si počít s přepravkami, které aktuálně na nic nevyužíváte? Řešení je jednoduché – složte je. Na to samozřejmě musíte myslet už před nákupem, ne všechny typy těchto produktů na našem trhu totiž touto vychytávkou disponují. A jestliže nechcete připlácet za skládací varianty, zvolte alespoň ty stohovací. Místo ve skladu tak můžete šetřit snadno a rychle.

Pořiďte si k přepravkám na ovoce rovnou paletový kontejner

Ovšem používat bedny na ovoce samostatně se vám zejména při větším objemu převážených produktů nemusí vyplatit. Mnohem lepší bude jejich uložení do pevných paletových kontejnerů s dobrou odolností a vysokou statickou nosností. Poradí si i s velmi těžkými náklady a přitom je dokonalé ochrání.
Chtějte ty, jež jsou díky použitým materiálům certifikovány pro kontakt s potravinami. A jak zajistit, aby se vaše přepravky do kontejnerů perfektně vešly? Pořiďte obojí od jednoho výrobce. Mezi specialisty na našem trhu patří například Schoeller Allibert. Z bohaté nabídky produktů na webu této společnosti si zcela jistě vyberete i vy.

Zdroj obrazového materiálu: web zadavatele

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.