Chcete investovat do zlata? Poradíme

Jde o osvědčené uložení majetku už po staletí. Není jen osvědčeným pomocníkem ve šperkařství nebo v průmyslu. Naopak. Největší cenu má stále ještě ve formě slitků či mincí.

A co to vlastně investiční zlato je? Velmi dobře ho znáte, říkáme mu také zlaté cihličky, byť odborný název zní slitky. Jeho největší výhodou je stabilní uchování hodnoty vašeho majetku, který však leckdy dokáže i výrazně rozmnožit.

Slitky nebo mince? Pro DPH je to jedno

Lze ho v zásadě pořídit ve dvou podobách: ve formě slitků a mincí. Obě tyto varianty jsou podle evropské legislativy aktuálně osvobozeny od daně. Přesto však lze mezi oběma možnostmi najít jeden významný rozdíl. U mincí si totiž připlácíte i za jejich estetické kvality, zatímco zlaté slitky odráží pouze hodnotu samotného kovu.

A jak je to s výpočtem ceny? Zlato udává svou cenu stále ještě v trojských uncích, jde o velmi starou jednotku, odpovídající 31,1035 g. Cena samotná se pak odvíjí od událostí na burze. Pokud se však podíváme na dlouhodobý vývoj, zjistíme, že nikdy výrazně a dlouhodobě neklesá. Ve skutečnosti je tomu právě naopak.

Přečtěte si také:  Proč vlastně cena zlata v dlouhodobém časovém horizontu stále stoupá?

České zlato neexistuje, to však vůbec nevadí

Můžeme jen litovat, že Česká republika nemá žádnou vlastní rafinerii, která by jí dovolila produkovat zlaté slitky. Ovšem mince pro vás ve vlastní režii zajistí česká mincovna, jež se stará i o dovoz prověřených slitků od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Spolupracuje přitom přímo s dceřinou společností rakouské centrální banky. To dává všem jejím klientům záruky ryzosti i původů.

Informace: Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí.

17 let zkušeností po vaši spokojenost

Tito odborníci se zlatu věnují již 17 let. Poradí vám tak s jeho nákupem i výhodami. Věděli jste například, že mezi jeho největší přednosti patří mobilnost? Snadno si ho vezmete kamkoliv s sebou, navíc mu neublíží ani požáry nebo třeba povodně. Podívejte se na cenu zlata na stránkách www.zlate-mince.cz. A můžete ho tu i nakoupit. Stačí jedno kliknutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *