Znáte všechna pravidla pro výběr herního počítače?

Chcete si na svém PC zahrát nejnovější pecky? Pak vám určitě nepostačí model, který běžně používáte do práce. Naopak, potřebovat budete optimálně vyladěné „dělo“ s dobrou grafikou a dalšími prvky. A na co si dát při jeho výběru pozor?

Když vybíráte herní počítač…

… pak se jako první zaměřte na jeho grafickou kartu. Zohledněte přitom styl svého hraní a preferované hry. Virtuální realita nebo 4K rozlišení budou mít samozřejmě jiné nároky než běžně tituly.

Ne nadarmo se říká, že pro herní PC je grafika skutečným bijícím srdcem, takže pokud vám ani „lustrování“ vašich her nepomůže, obraťte se na radu k odborníkům. A nezapomeňte, že se vždy vyplatí ponechat si v pořizovaném výkonu nějakou tu rezervu. Díky ní si možná později dopřejete i tituly, o nichž jste dodnes ani neuvažovali. Tak proč si před touto možností zavírat pomyslná vrátka?

Jak na výběr základní desky

Další zlaté pravidlo? Jakékoliv herní PC sestavy by měly mít 10 % své ceny uschováno právě v základní desce. Rozhodně tedy není nutné sahat po nejdražších modelech, jež se namanou. Na výkon to nebude mít až takový vliv, jak asi čekáte.

Přečtěte si také:  Stěhování může probíhat i bez problémů. Čas i práci vám ušetří profesionální firma

A co paměť RAM? Obvykle vás dobře sestavené herní počítače potěší svou nenáročností. Když všechny ostatní díly fungují na jedničku, vystačíte si u „ramky“ jen s 8 GB. Stačí na ni nenakládat nepřiměřenou zátěž a všechno bude hned lepší (a taky levnější).

Na jakou cenu se připravit?

Základ u tohoto typu PC začíná někde mezi 15-17 000 Kč. Počítejte však s tím, že náročné hry si na nich zahrajete nanejvýš na středním typu nastavení – a leckdy ani to ne. Vyplatí se podívat i po ekonomicky zaměřených sestavách. Věděli jste například, že procesory Intel i3 s přehledem převezmou roli legendy minulé generace i7? Na grafický výkon ve hrách sice velký vliv nemají, ale to nakonec ani není třeba. Důležité je, že zastanou vše potřebné v ostatních ohledech.

A kam si přijít pro rady od odborníků? Vyzkoušejte například e-shop Herni-pc-sestavy.cz, kde vám s výběrem pomohou skuteční mistři v oboru.

Znáte všechna pravidla pro výběr herního počítače?
Znáte všechna pravidla pro výběr herního počítače?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *