Toužíte po čističce odpadních vod? Půjde to i bez oficiálních míst

Není vám lhostejné, jaká voda opouští váš pozemek a rádi byste investovali do vlastní čističky? Pak vás dost možná odrazuje značná administrativní zátěž, která se  k tomuto bezpochyby bohulibému kroku váže.

Dnes už však neplatí pravidla tvrdící, že si každou ČOV musíte na úřadě doslova vystát. Naopak. Pokud vsadíte na šikovné specialisty, můžete doslova přijít už k hotovému.

Vyřízení ČOV stojí spoustu času

A přiznejme si, ten většina z nás v dnešní době jednoduše nemá. Začít je nutné už u samotného plánování. Ne všude je totiž možné čističku odpadních vod umístit bez dalších úprav. Záleží také na jejím typu a vhodné velikosti (protože jiná vystačí pro single obyvatele chaty a jiná pro velkou rodinu se třemi dětmi).

Není však nutné trávit dlouhé hodiny nad projekty, naopak. Stačí si pozvat na slovo vzatého odborníka až domů a on na místě zhodnotí situaci a ukáže vám, co všechno je ve vašem případě možné. Jedním dechem také zajistí návštěvu hydrogeologa, jehož posudek je pro podobný projekt zkrátka a dobře nezbytný.

Projekt a povolení jako další nutná fáze

Získáte samozřejmě také zpracovaný projekt – zajímavé je, že až zde začíná fáze placení. První konzultace totiž bývá zdarma, takže pokud se nakonec pro čističku z jakéhokoliv důvodu nerozhodnete, nezaplatíte vůbec nic. Projekt je následně nutné zanést zodpovědným úřadům a vyřídit stavební povolení.

Přečtěte si také:  Plánujete koupi nových kamen? Nepodceňte výběr kouřovodu

I o to se ovšem specializovaná firma postará. Vy se za celou dobu nemusíte setkat ani s jedním jediným úředníkem! Ušetříte tak svůj čas a leckdy i nervy. Firmy z oboru totiž přesně vědí, co je ke správně zhotovenému projektu třeba a nenechají se nalákat na vějičku „chybějících dokumentů“, za níž se často skrývá spíše žádost o úplatek. Chcete najít ve svém okolí odborníka, který něco takového umí? Pak navštivte stránky covbezuradu.cz – více informací zde. Zpracují tu pro vás nejenom ČOV, ale i další vodohospodářské projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.