Byliny vám pomohou s celou řadou zdravotních problémů: 5 bylin, které by vám doma neměly chybět

Bylinky mohou pomoci při řešení mnoha zdravotních problémů, od nachlazení a bolesti hlavy až po zažívací potíže. Ve většině případů tedy není nutné hned kupovat drahé léky, ale naopak stačí mít v domácnosti ty správné bylinky. Pojďte se s námi podívat na pět léčivých bylinek, jež by určitě neměly chybět ve vaší domácí lékárničce.

Lipový květ

Lipový květ se řadí mezi léčivé byliny známé pro své protizánětlivé a uklidňující účinky. To ho činí vhodnou volbou pro léčbu nachlazení, bolesti hlavy či stresu.

Šalvěj

Šalvěj se obvykle používá jako přírodní antiseptikum, přičemž má silné hojivé účinky na rány a popáleniny. Navíc má také uklidňující účinky, které pomáhají při problémech se spánkem.

Heřmánek

Heřmánek nabízí zejména protizánětlivé a uklidňující účinky na trávicí systém. Právě proto je dobrý například pro léčbu zažívacích potíží, ale i zánětů v dutině ústní. V mnohých případech jej lze využívat i pro obklady na různé typy ran.

Máta

Máta nabízí uklidňující účinky na nervový systém a může pomoci při léčbě bolestí hlavy a důsledků přílišného stresu. Jelikož obsahuje mentol a látky, jako je karvakrol a eukalyptol, pomáhá také při léčbě nachlazení a bolesti v krku.

Přečtěte si také:  Nejzajímavější trendy ve zdravém stravování

Šípky

Šípek obsahuje velké množství přirozených antokyanů a kyseliny, jež pomáhají podporovat imunitní systém a zlepšovat zdraví našeho srdce.

Pokud chcete mít doma kompletní bylinnou lékárničku, určitě by v ní neměly chybět výše zmíněné bylinky. Použít je přitom lze samostatně nebo ve směsi pro výrobu čajů, nálevů nebo esenciálních olejů. Před použitím se vždy ujistěte, že nejste alergičtí na žádnou z nich. Pozor si dejte i na to, aby byly dané bylinky opravdu kvalitní a neobsahovaly žádné nechtěné látky.  Kvalitu nabízí i bylinky e-shop Slezské bylinářství, kde narazíte na širokou škálu bylinek, které vám pomohou s širokou škálou nešvarů a zdravotních problémů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *