Kotel na tuhá paliva jako jedna z alternativ vytápění. Během vytápění můžete často i ušetřit 

Pokud vás překvapily vysoké ceny za energie, je pravděpodobné, že hledáte alternativu, jak alespoň trochu ušetřit. Nejlepší strategií je začít u vytápění, které často tvoří velkou část nákladů. Při pohledu na ceny energií se však čím dál tím častěji jeví jako mnohem výhodnější kotle na tuhá paliva. Vybírat přitom lze hned z několika modelů, s nimiž nemusíte přikládat několikrát, ale stačí, když kotelnu navštívíte pouze jednou denně.

Kotel na pevná paliva vám dokáže ušetřit nemalé náklady

Rostoucí ceny energií motivují velkou část lidí hledat alternativy, jak alespoň trochu ušetřit. Nejlepší je se v takovou chvíli zaměřit především na způsoby vytápění, kde je možné ušetřit i nemalé peníze. Pokud nedisponujete pasivní stavbou, která by byla dostatečně zateplená a upravená, tak aby ji bylo možné vytopit prostřednictvím tepelného čerpadla, je možné sáhnout i po jiné alternativě.

Tou jsou kotle na pevná paliva, u nichž může být celková úspora podobná, jako u zmíněného tepelného čerpadla. Mezi nejoblíbenější modely se řadí zejména kotle na dřevo, ale populární jsou stále i kotle na uhlí. Samotný kotel se vyplatí vybírat podle ceny paliva a také velikosti domácnosti, jíž chcete vytápět.

Přečtěte si také:  5 tipů, jak na sekání trávy – dopřejte si svůj vysněný trávník

I kotle mohou být již moderní a efektivní zařízení

Už dávno neplatí, že kotel je nevzhledný kousek domácnosti, u nějž nelze očekávat, že by byl nějak vysoce efektivní. To se však s nástupem technologií změnilo a běžně narazíte na kotle na uhlí či dřevo, které jsou moderní a svými funkcemi vás příjemně překvapí. Kotle na dřevo jsou například opatřeny prostornou zplynovací komorou, díky níž je možné dosáhnout vypouštění nízkého množství škodlivin do ovzduší. Samozřejmostí je také dlouhé hoření, kdy již není nutné věnovat se kotli po celý den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *