Proč se party stany vyplatí?

Koupit si nad zahradní posezení vhodné zastřešení není vůbec marný nápad. Díky tomu je možné sedět venku i za deště. Řešení typu pergola však stojí nemalé peníze, které ne každý dnes má. I zde je ovšem reálné ušetřit, stačí si pořídit vhodný party stan.

Prodávají se v několika velikostech

Stejně jako klasické stany, i party verze jsou tvořené kovovou kostrou a nepromokavou látkou, která poskytuje ochranu proti dešti, kroupám nebo třeba otravným slunečním paprskům. Na rozdíl od pergol dokáže i základní party stan poskytovat krytí také vůči větru, a to z boku i zezadu.

Jednotlivé verze se mezi sebou odlišují v mnoha ohledech. Základním kritériem jsou bezpochyby rozměry. Běžně se dají koupit jak malé party stany se čtvercovým půdorysem, tak i velké obdélníkové modely, které už dokáží poskytnout přístřeší velkému množství lidí.

Materiál konstrukce

Při výběru je nutné také zohlednit materiál kostry. Kdo chce šetřit za všech okolností, vybere si stan s ocelovými profily. Tyto modely jsou cenově nejdostupnější, na druhou stranu častěji podléhají korozi.

Přečtěte si také:  Chcete zviditelnit své podnikání? Vsaďte na tu správnou reklamu

Ocel totiž proti vodnímu živlu chrání pouze speciální nátěr, jenž je však relativně snadné odstranit, třeba během nevhodné manipulace. Nevýhodou ocelových koster je rovněž vyšší hmotnost.

Hliníkové profily už jsou o poznání odolnější a zároveň lehčí. I přes svou nízkou hmotnost dokáží poskytnout stanu stabilitu i během silnějšího větru. Větrná odolnost může u některých verzí dosahovat až 40 km/hod. v nárazech.

Způsoby použití

Vzhledem k tomu, že jsou party stany docela skladné a relativně lehké, není problém je používat k mnoha příležitostem. Nejenže mohou poskytovat krytí zahradnímu posezení, ale zároveň se dají použít během mnoha venkovních akcí.

Běžný reklamní stánek, respektive prodejní stánek jsou většinou tvořeny právě party stany. Cenově se totiž jedná o ideální řešení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *