Vinylové a dřevěné podlahy mají v moderním interiéru rozhodně své místo

Každý, kdo se někdy snažil domů pořídit nějakou tu podlahovou krytinu, určitě ví, že její výběr nebývá právě jednoduchou záležitostí. Abychom vám tento proces trochu usnadnili, zaměříme se dnes na materiály, které až tak běžně k vidění nebývají – dřevo a vinyl.

Jejich jedinečný vzhled je neoddiskutovatelný. Ovšem podlahy si pořizujeme zejména kvůli jejich praktičnosti. A jak je na tom v tomto ohledu tato dvojice?

Vinyl si poradí i s velkými výzvami

Potřebujete podlahu pro velmi zatěžované prostory, jež se navíc ještě musí potýkat s vysokou vzdušnou vlhkostí? Pak určitě sáhněte po vinylu. Jeho oceňované vlastnosti nejvíce vyniknou v koupelně nebo předsíni, ale hodí se prakticky do celého bytu.

A vinylové podlahy jsou skvěle připraveny i na možné mechanické poškození. Neublíží jim totiž ani častý ošlap nebo neustálé stěhování nábytku či těžkých předmětů. Určitě oceníte i fakt, že se snadno čistí a díky moderním technologiím vám nabídnou opravdu pestrou paletu vzorů a barev.  Mohou imitovat dřevo, kámen, ale i množství dalších povrchů a perfektně tak zapadnou opravdu kamkoliv.

Přečtěte si také:  Hledáte vhodné přepravky na zeleninu a ovoce? Ukážeme vám, jaká kritéria vzít v potaz

Dřevo jako nestárnoucí klasika

Půvabné dřevěné podlahy jsou léty prověřené a jedinečné už na první pohled. Teplé dřevo dodá každému bydlení punc útulnosti a domácké pohody. Navíc tento přírodní materiál dokáže utlumit nežádoucí zvuky a při té správné úpravě odolá i vlhkosti nebo dokonce vodě.

A i když jeho vzhled nebývá perfektní po tak dlouhou dobu jako u vinylu, lze ho snadno obnovit. Stačí svrchní vrstvu dřevěných parket opatrně zbrousit a znovu ošetřit vhodným nátěrem. A provedení? Téměř nekonečné, stačí si vybrat svoji oblíbenou dřevinu.

Vinyl i dřevo na jednom místě

A kde? I ty nejnáročnější zákazníky jistě uspokojí podlahy České Budějovice od PodlahyHajny.cz. Potěší širokou nabídkou, příznivým cenami a v případě potřeby i profesionální instalací. Nákupem tady tak určitě neuděláte chybu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.