Vlastnosti kvalitní samostmívací kukly rychle oceníte i při rekreačním svařování

V dnešní přetechnizované době, která nás nutí mít stále přehled o tom, co se děje na sociálních sítích a na mailu prostřednictvím mobilu. Falešný pocit, že potřebujete být stále k dispozici pro ty druhé je občas unavující. Není tedy divu, že se hodně vytížení lidé uchylují ke smysluplné relaxaci, u které je prostě nezbytné být off-line a vrací se zpět k manuálním řemeslům. Pokud patříte mezi ty, které okouzlilo svařování vlastními silami, i když jen rekreačně, nepodceňujte ochranné prvky. Stačí malá chyba a vlastní ruce ani oči už vám nikdo plnohodnotně nenahradí. Začněte výběrem kvalitních rukavic a samostmívací kukly.

Samostmívací kukla zachovává komfort i při maximální ochraně

Samostmívací kukly využívají elektronickou kazetu s LCD displejem. Při zahájení činnosti zažehnutím elektrického oblouku displej automaticky reaguje ztmavením skla. Právě díky této rychlé reakci je zrak dokonale chráněný proti poškození. Ve chvíli, kdy sváření přerušíte nebo ukončíte sklo opět intuitivně zesvětlá a svářeč má okamžitě přehled o provedeném spoji. Vlastnosti se však mohou měnit v závislosti na poklesu teplot. Dobrý výrobce vás o tom však informuje. Při výběru samostmívací kukly se soustřeďte také na to, zda zatmění je po celé ploše hledí stejné.

Přečtěte si také:  Udělejte si váš svět barevnější

Výběr kukly přizpůsobte metodě, proudu a frekvenci svařování

Mimo těchto základních kritérií je také podstatné, jestli máte v úmyslu i další související činnosti, jako např. broušení. Abyste měli jistotu, že dobře uvidíte ve všech prostorách, je vždy výhodnější volit kuklu se stanoveným rozsahem zatmění.

Tip pro čtenáře: Invertorová svářečka vám nabízí snadné svařování bez komplikovaného nastavení.

Pohodlné používání závisí také na velikost a upevnění zorníku

Velikost průzoru u samostmívací kukly je ošemetná záležitost. Při větším průzoru sice máte logicky větší rozhled, ale může se to projevit na horší optické kvalitě. U dražších modelů je možné přepínat mezi dvěma variantami – na svařování a na broušení.

Napájení může být řešeno třemi způsoby:

  • výhradně vyměnitelnými bateriemi,
  • Solárním panelem s nevyměnitelnými bateriemi,
  • Solárním panelem s vyměnitelnými bateriemi.

Máte-li vybráno, ale nejste si tak využijte praktických rad na blogu či aktivní zákaznickou online podporu Pantermax, která se v oblasti svařování opravdu vyzná. Není vaší povinností vědět úplně vše i když máte o tento obor vážný zájem.

Source Worker Light Daniel Steel - Engin_Akyurt / Pixabay
Vlastnosti kvalitní samostmívací kukly rychle oceníte i při rekreačním svařování

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *