Co umí kalibry a jak vám ušetří čas

Kvalitě ve výrobě je důležitá a nezáleží na tom, zda produkujete polotovary nebo přímo hotové výrobky. Zkrátka a dobře – mělo by vám jít o to, aby se k vašemu zákazníkovi vždy dostal jen 100% vyhovující kousek, bez jakýchkoliv nepříjemných překvapení.

Pozor si musíte dávat zejména na dobře pasující rozměry. A v tomto případě hovoříme často doslova o setinách milimetru – tedy o vadách, jež nejsme schopni pouhým okem rozpoznat. A právě proto jsou tu kalibry, které vše potřebné změří za vás.

Kalibry nabízejí ultrarychlé testování kvality

Zajímá vás, zda rozměry zhotoveného výrobku přesně sedí se vstupními daty? Pak si pořiďte kalibr se dvěma stranami: „dobrou“ a „zmetkovou“. Pouhým nasunutím nebo vložením výrobku tak zjistíte, zda jsou požadované rozměry přesné. Vše je jednoduché a kontrolu kvality tak zvládne opravdu kdokoli.

Kontrola každého jednotlivého výrobku vám nezabere více než 5 vteřin. Pro srovnání – přibližně stejnou dobu byste asi na stole hledali metr a snažili se ho použít. A ani tak byste nezískali nijak přesná data. Ovšem pravidelná kontrola vaší výroby poskytne vašim zákazníkům veškeré požadované záruky. Mimo jiné tak předejdete jakýmkoliv předčasně se objevujícím vadám výrobku zejména v důsledku rychlého a nerovnoměrného opotřebení, které souvisí právě se špatným tvarem. Právě to se totiž u výrobků, které byly měřeny „jen tak od oka“ často stává.

Přečtěte si také:  Vše, co jste chtěli vědět o likvidaci firmy

Kde koupit kalibry

Hledáte široký výběr kalibrů? Pak jděte přímo k českým specialistům na stránky Kalibry.cz. Téměř všechny často poptávané modely mají skladem a mohou vám tak garantovat tak nejenom výhodnou cenu, ale především rychlé dodání. Poptat lze jak trny pro vnitřní závity, tak kroužky pro vnější závity, a to  včetně NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a další. A samozřejmostí je také výroba na míru. Stačí si jen vybrat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *