Tři tipy na levné cestování po světě

Hranice se otevírají, ale váš rozpočet vám zahraniční výlety přesto neumožňuje? Možná to s ním není tak špatné, jen vy jste ještě nevyzkoušeli všechny dostupné možnosti. Poradíme vám, jak při cestování ušetřit.

Seznamte se s triky pro výhodný nákup letenek nebo jízdenek do vlakových spojů a zjistěte, jak se v cílové destinaci ubytovat klidně úplně zadarmo.

Nákup levných letenek má svá pravidla

Pokud se zajímáte o to, jak koupit levné letenky, musíte zjistit, jak letecké společnosti přemýšlejí. Chtějí mít hlavně svoje jistoty, nelákají je zákazníci, kteří nakupují příliš dopředu. Ale ani váhavci, čekající do poslední chvíle.

Ideální časový rozptyl? 5 měsíců až 1,5 měsíce před odletem. Výhodnější jsou letenky na všední den (pondělí až středa), vyhýbající se jakýmkoliv svátkům a významným dnům. A určitě se nezaměřujte jen na jedno letiště. Mnohdy se vyplatí strávit několik hodin v autě a za letenky ušetřit několik tisíc, než odlétat z nejbližší letištní plochy.

Při jízdě vlakem pátrejte po výhodných zkratkách

Seznamte se s výrazy jako NRT nebo EWT a získejte levné jízdenky vlakem po Evropě na pár kliknutí. Tak např. tarif NRT je takové základní jízdné v rámci Evropy. Jízdenky zakoupíte mezi libovolnými stanicemi.

Ovšem pozor na cenu. Mnohem lepší bývá nákup u lokálních přepravců, kdy drahý mezinárodní tarif využíváte jen na krátkých úsecích mezi hranicemi. Při cestování na východ se pak vyplatí jízdné EWT, které vám umožní přístup k mnoha slevám (i když zpravidla za určitých podmínek).

Cestujte zdarma a získejte přátele

Naším poslední tipem je couchsurfing. Jednoduše řečeno: nebudete si hledat ubytování v hotelu, ale přímo v hostitelské rodině. Nezáleží na tom, kam se chystáte, hostitelských rodin je dnes už po světě 400 000. Můžete tak sdílet zážitky s někým, kdo vaší cílové destinaci opravdu rozumí, a navíc si získat nové přátele. O to jde při tomto typu cestování především. A abychom nezapomněli – za ubytování vůbec nic neplatíte.

Shopping Online Makeup Safe Shopping  - Madskip / Pixabay
Tři tipy na levné cestování po světě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.