Rohová sedačka – pohodlné místo k posezení

Jenom stěží si lze představit plně vybavený obývací pokoj bez kvalitní sedací soupravy. Těmi nejvíce praktickými sedačkami jsou pak ty rohové, které nabízejí dokonalý kompromis mezi tím kolik prostoru zabírají, a tím kolik místa poskytují. Dle základního dělení se rohové sedací soupravy rozdělují na rohové sedačky do „L“, s orientací levou nebo pravou. V nabídce jsou dokonce i sedací soupravy ve tvaru písmene U, jež jsou jednoznačně nejlepší volbou pro ty, kteří touží po opravdu prostorné sedačce pro vícero osob.

Rohová sedačka by měla být tím nejpohodlnějším, co je ve vašem obývacím pokoji k nalezení, proto je potřeba si vybrat takovou, která bude mít trvalou, odolnou a zároveň komfortní výplň. Zároveň je nezbytné, aby byla potažena kvalitní a odolnou potahovou látkou, nejpopulárnějšími, a to i díky své nízké ceně a snadné údržbě, jsou čalouněné látkové potahy. Nejvíce prémiovým potahem je nicméně kůže, potažmo eko kůže – asi málokdo ještě neslyšel o vysoké odolnosti a dlouhé životnosti těchto kožených sedaček.

Rohová sedačka se dokáže proměnit i v místo pro spaní

Při pořizování rohové sedací soupravy je samozřejmě nutno myslet i na design. Nejvíce stylovými jsou jednoznačně béžové sedačky, jež si po zásluze drží první místo v číslech prodejnosti. Chybu ale rozhodně neuděláte ani pořízením sedaček s černým, červeným nebo bílým čalouněním, tyto barvy patří dlouhodobě k těm nejoblíbenějším. Moderním trendem jsou pak dvoubarevné sedací soupravy, velmi dobře vypadá například kombinace černé s bílou či mix různých odstínů béžové.

Ač název sedací souprava evokuje to, že by tento kus nábytku měl sloužit výhradně k sezení, vězte, že tomu tak úplně není. Rozkládací rohové sedací soupravy totiž dokáží po svém rozložení posloužit i jako místo, kde můžete nechat přespat třeba vaši návštěvu. Ještě o něco praktičtějšími jsou rohové rozkládací sedačky s úložným prostorem, které kromě možnosti občasného přespání poskytují i další prostor k ukládání věcí a toho není nikdy dost.

Nechte sedačky, ať se přizpůsobí vám, ne vy jim

K zajištění maximálního pohodlí je dobré, aby byla sedačka polohovatelná, to znamená, aby bylo možné si dle své vlastní libosti seřídit a regulovat podhlavník, opěradlo či područku. Ne každému totiž vyhovuje standardní „tovární nastavení“, ale díky tomu, že si budete moci vždy přizpůsobit jednotlivé části sedačky tak, jak vám to bude v danou chvíli nejvíce vyhovovat, se na takovéto polohovatelné sedací soupravě budete pokaždé cítit velmi pohodlně.

Ačkoliv stále platí, že nákup rohové sedací soupravy je důležitým rozhodnutím a je mu potřeba věnovat dostatek času, tak již dávno se nejedná o nákup, jenž by vás nutil sáhnout hluboko do peněženky. Ceny rohových sedaček totiž začínají už na velice příznivé částce kolem 5 tisíc korun. Průměrná cena se poté pohybuje přibližně okolo 10 tisíc Kč.

Home Office Sofa Laptop Quarantine - Elchinator / Pixabay
Elchinator / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *