Nejzajímavější trendy ve zdravém stravování

Je toho hodně, co bychom měli svému organismu pro správné fungování dopřát. Ne všechny navrhované dietní postupy a nápady nám však mohou prospět. Představíme vám ty, které to bez kompromisů dokáží.

Základem všech je samozřejmě zdravá výživa. Protože i vegetariánský jídelníček, založený převážně na smažených pokrmech, vám může spíše ublížit než pomoci. A omezení denního příjmu kalorií bez dobře vyváženého jídelníčku zcela ztrácí význam.

Přerušovaná hladovka

O co jde? Základ tohoto výživového směru říká, že pokud nutíme svůj organismus stále něco trávit, nedáváme mu vůbec žádný prostor k dobré očistě. Ta je důležitá zejména ve chvíli, kdy se snažíme zhubnout. Naše tělo totiž při spalování tuků uvolňuje do oběhu i nejrůznější škodliviny, které v nich byly uloženy. A právě ty je nutné dostat pryč.

A jak na to? Doporučovaný postup se liší podle pohlaví. Zatímco ženám bývá doporučována 12-14 hodinová hladovka každý den, u mužů může toto číslo stoupnout až na šestnáct hodin. Tuto dobu je nutné dodržovat bez přerušení (začíná snídaní a končí večeří). Ovšem jíst můžete, cokoliv chcete, byť nejlépe s omezením nejrůznějších pochutin. Sázet však lze i na ty zdravé, jako např. na bylinkové bonbony Ricola bez přidaného cukru.

Přečtěte si také:  Spolehlivá lehátka do nemocnic i rehabilitačních center

Raw strava alias jídlo plné enzymů

Jde zejména o vegetariánský směr. Dobře připravená RAW strava se skládá z komponentů, které neprošly tepelnou úpravou na více než 45 °C. Nejde tedy o zcela „syrový“ jídelníček, byť jistá omezení má. Potěší vás však vysokým obsahem prospěšných enzymů a dalších látek, které bývají v běžně stravě zastoupeny nedostatečně.

Raw stravu ani přerušovanou hladovku není nutné praktikovat každý den. Pokud si jimi však 1-2x do týdne zpestříte jídelníček, určitě neuděláte špatně. Inspirovat vás k tomu může i bohatá nabídka specializovaných produktů. Vyzkoušejte třeba pestrý sortiment v e-shopu Kaumy.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *