Proč si domů pořídit sušičku? Výhod je mnoho

Už vás nebaví pohled na neustále plný sušák s prádlem? Chcete si své vyprané věci užívat hned a místo toho pokaždé čekáte, až konečně uschnou? Řešení je nasnadě – pořiďte si tu správnou sušičku.

Vůbec nevadí, že nemáte doma příliš místa nazbyt. Dnes jsou k dostání jak samostatné přístroje, tak i pračky se sušičkou. Dokáží vám ušetřit čas velmi efektivně v obou případech.

Šest výhod, kvůli kterým si pořídit sušičku

Především nebudete závislí na počasí. Sušička se o vaše prádlo postará v jakémkoliv případě. Ať už je venku mráz nebo déšť, vaše oblečení bude vždy dokonale suché – a to navíc v rekordním čase. A co dál? Ušetříte také místo. Uznáváme, že přece jen nějaké ty nezanedbatelné rozměry má, ale ruku na srdce – sušák na chodbě či šňůry na dvorku ho zaberou daleko více, nemyslíte? A své prádlo nebudete muset ani žehlit – tedy alespoň ne tak moc. Moderní sušičky nastavené na ten správný program vám ho totiž nezmačkají.

Přečtěte si také:  Jak se v létě ochladit za pár minut

Barevné prádlo vám také vydrží déle. Protože i když tomu bílému sušení na sluníčku svědčí, u jeho protějšku je to přesně naopak. Používáním sušičky tedy šetříte jeho barvy. Navíc bude vždy měkké a voňavé. A v neposlední řadě jde o skvělý způsob údržby prádla pro alergiky. Nejenom, že speciální filtry odstraní všechen prach nebo pyly, ale vysoké teploty se postarají o zničení roztočů a bakterií. Což kromě alergiků ocení i kupříkladu maminky malých dětí.

Jaké typy sušiček jsou k mání?

Na našem trhu se můžeme sehnat hned se čtyřmi. Jde o :

  • kondenzační sušičky,
  • kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem,
  • parní kondenzační sušičky
  • a ventilační sušičky.

Nejčastěji se používá právě první typ, tedy kondenzační sušičky. Vlhkost z prádla se jednoduše odpaří, aby se později ve speciální nádobce zkondenzovala. Nepotřebujete tedy žádný odvod vody ani nic podobného. Takové řešení tak využijete třeba i v paneláku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *