Přesná výroba? Bez správných kleštin se neobejdete

Kvalita je pro poctivou výrobu zásadní. A jak zajistit, aby z vaší linky neodcházely zmetky? Ať už se zabýváte produkcí obrobků nebo již hotových výrobků, věnujte trochu času revizi svého vybavení. A to zejména kleštinám.

Není tajemstvím, že kleštiny a kleštinové upínače nejčastěji využijeme všude tam, kde pracujeme se soustruhy, bruskami, dlouhotočnými automaty, CNC frézami nebo revolverovými stroji. Plní velmi důležitou funkci – fixují materiál na místě a starají se tak o bezpečnost i přesnost celého procesu.

Vyměňte stará sklíčidla za kleštiny

Je to vlastně docela jednoduchá volba. Oproti tradičním sklíčidlům se kleštiny vyznačují pečlivě vymodelovanými podélnými drážkami. Rozevřou se, materiál se bezpečně vloží a pojistí pečlivým uzavřením. Jedinou nevýhodou je o něco menší rozsah upínání, ovšem při současné rozmanité nabídce všech velikostí a typů kleštin jde o zcela nepodstatný detail.

Zvlášť pokud zamíříte ke specialistům, jejichž specializací je mimo jiné i zakázková kovovýroba. Neexistuje materiál, se kterým by si kleštiny neporadily.

Přečtěte si také:  Bezpečné a rychlé balení - stretch fólie

Správný výběr požadovaného modelu

Volit lze mezi tažným a tlačným provedením. První varianta funguje na principu, při němž je kužel pouzdra vtahován do tělesa, tlačné kleštiny pak nabídnou přesně opačný princip. Nelze všeobecně říci, který typ je pro vaši specializaci vhodnější, mnohem lepší bude v tomto ohledu konzultace s odborníkem.

A nezapomeňte si pořídit také kleštinové upínače, a to nejlépe od stejného výrobce. Díky tomu na sebe budou všechny díly perfektně pasovat a dlouhá životnost celého systému se stane samozřejmostí.

Kam zamířit pro kvalitu

V tomto ohledu vás jistě potěší malá rodinná firma KORAN. Kromě kleštin a upínačů se zaměřuje také na dílce pro elektrotechnický průmysl nebo výrobu na zakázku. A poptat je možné i prodej a servis CNC obráběcích strojů a další služby. Více se dozvíte na stránkách Koran-Rankov.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *