Jak dlouho trvá výměna čelního skla? U profíků třeba jen dvě hodiny

Poškodil vám automobil jedoucí před vámi čelní sklo? Stačí jeden odlétnutý kamínek a o nehodu je postaráno. A kam se v takovém případě vydat pro pomoc? Ideálně tam, kde vám ji poskytnou rychle a se všemi nezbytnými formalitami.

Určitě totiž nechcete za rozbité sklo platit sami. A bylo by to koneckonců zbytečné. Stačí znát viníka, případně mít uzavřené havarijní pojištění nebo připojištění čelního skla. A v opravdu dobrém servisu vám pomohou nejenom s technickými záležitostmi, ale také s nezbytnou „úředničinou“.

Když výměna, tak zdarma

Jestliže znáte viníka proběhlé události, musíte ho zastavit a vyžádat si jeho údaje. Opsaná SPZ rozhodně nestačí. A navíc je nutné se dohodnout i na náhradě škody. Bohužel, i výměna čelního skla odečte z povinného ručení druhé strany četné bonusy.

Opravdu to jinak nejde, budete od něj totiž potřebovat celou řadu dokladů:

  • řidičský průkaz,
  • velký technický průkaz (vč. platné technické kontroly),
  • doklad povinného ručení (možno i zelená karta),
  • pojistná smlouva (musí v ní být připojištěné čelní sklo),
  • záznam o dopravní nehodě platný v EU,
  • potřebné doklady pro případ, že je automobil napsaný na firmu.
Přečtěte si také:  Máte problémy s autoklíči? Kvalitní autoservisy vám zajistí jejich opravu či výrobu nových

Pokud budete čerpat plnění ze svého připojištění nebo havarijní pojistky, pak budete obdobné dokumenty potřebovat i vy. Je lepší s nimi už dorazit, aby oprava čelního skla proběhla hladce a rychle.

Důležité info: V žádném z těchto případů dobrému autoservisu nic neplatíte, vše se vyřizuje přímo  s pojišťovnou.

Vykradené auto nemusí být nezajištěné dlouho

Měli jste smůlu na lapky s páčidlem nebo kladivem? Profesionálové z Holešovic na Autosklosos.cz vám poškození opraví už do tří hodin. Mají na skladě téměř jakékoliv autosklo – čelní, boční i zadní a poradí si i s opravou prasklin. Problémem nejsou ani skla vyhřívaná, střešní či výroba plexi na míru. A případné hlášení pro pojišťovnu je opět možné vyplnit na místě.

Jak dlouho trvá výměna čelního skla? U profíků třeba jen dvě hodiny