Jak napsat životopis? Nabízíme vám vzor životopis ke stažení

To jestli víte, jak správně napsat životopis se může rozhodující měrou podílet na tom, jestli získáte své nové zaměstnání nebo ne.  Pokud svůj životopis napíšete tak aby na první pohled zaujal, máte větší šanci, že budete pozvání na přijímací pohovor a máte tak již napůl vyhráno.

Jak napsat životopis který zaujme?

Pokud někde čtete, že zaměstnavatel požaduje váš životopis nebo CV, vždy se bude jednat o strukturovaný životopis. Ten se od klasického životopisu liší především v tom, že strukturovaný životopis je stručný a heslovitý. Jeho délka by rozhodně neměla překročit dvě stránky. Strukturovaný životopis ale může mít klidně i jen jednu stranu. Platí, že méně je více. To podstatné je, aby Váš životopis říkal, že právě vy jste ta správná osoba pro novou pozici. Jak toho dosáhnout?

Základní pravidla jak napsat životopis

Pokud potřebujte napsat životopis, mějte na paměti několik základní pravidel:

  • Pro každého zaměstnavatele si připravte samostatný životopis, ve kterém více popište právě ty pracovní zkušenosti, které mají vztah k pozici, o kterou se ucházíte
  • Životopis by měl obsahovat jen nejvyšší dosažené vzdělání, to kam jste chodili na základní školu nebo z čeho jste maturovali nemá smyl uvádět, pokud jste následně absolvovali vysokoškolské vzdělání
  • Životopis by neměl obsahovat každou vaši brigádu, kterou jste absolvovali ještě při škole (toto neplatí v případě, že se ucházíte o první zaměstnání, tam je naopak tyto studentské pracovní zkušenosti dobré uvést).
  • Pracovní zkušenosti, které mají vztah k novému místu, rozepište podrobněji a vyzdvihněte, v čem jste byli dobří
  • Pokud jste měli podřízené, váš životopis by měl tuto informaci obsahovat.
  • Nezapomeňte napsat, jakou jste měli odpovědnost a jakých jste dosáhli úspěchů
Přečtěte si také:  Jak změnit práci pomocí rekvalifikace?

Při psaní životopisu si nevymýšlejte a nelžete, velmi mnoho informací se dá ověřit z veřejných zdrojů nebo si personalista může zavolat do vaší bývalé práce. Pokud by se nějaká informace ukázala nepravdivá, ztratili byste jakoukoliv šanci na nové místo

Vzor životopis – šablona ke stažení

Vzor životopis 2009/2010 ke stažení
Vzor životopis 2009/2010 ke stažení

Pokud nevíte jak napsat životopis, nejlepším způsobem je použít šablonu nebo formulář. Připravili jsme pro Vás takové šablony, které jsou ke stažení. Vzor životopisu pak stačí pouze doplnit o vaše osobní a kontaktní údaje a profesní zkušenosti.

Pokud potřebujte napsat životopis v angličtině, máme i pro Vás příslušný vzor pro anglický životopis ke stažení.

Pokud potřebujte poradit jak napsat životopis, co zde nesmí chybět a co by váš životopis neměl obsahovat, podívejte se na náš podrobnější návod, jak napsat životopis kde najde mnoho dalších rad. Připravili jsme pro vás i vzor životopis ke stažení, stejně jako šablona životopis ke stažení nebo anglický vzor životopis.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *