Zdravá výživa není věda: 5 potravin, které by neměly chybět ve spíži každého sportovce

Zdravá výživa je důležitou součástí života každého sportovce, který si chce udržet skvělou fyzickou kondici a také podpořit své zdraví. Správná strava by měla správně obsahovat dostatek proteinu, vitamínů a minerálů, čehož nemusí být vždy snadné dosáhnout. Proto jsme pro vás sepsali seznam hned 5 potravin, které by neměly u vás doma chybět.

Protein

Pokud jste vegetarián, nebo jen chcete během dne doplnit bílkoviny, určitě byste měli mít po ruce protein. S jeho pomocí snadno a rychle doplníte okolo 10 a více g bílkovin, čímž dodáte tělu dostatek materiálu pro regeneraci svalů. Vybírat přitom můžete mezi klasickými i veganskými proteiny.

Low carb tyčinka

Low carb tyčinky jsou skvělou alternativou k běžným sladkostem. Tyčinky jsou bohaté na proteiny a neobsahují téměř žádné sacharidy, což je skvělá kombinace pro sportovce, kteří se snaží udržet stejnou váhu. Tyčinky však ocení i lidé na dietě, nebo jimi můžete nahradit své oblíbené sladkosti.

Ořechy

Ořechy jsou bohatým zdrojem zdravých tuků, vlákniny a bílkovin. Jsou také obohacené vitamíny a minerály, jež jsou důležité pro udržení našeho zdraví. Právě proto by sportovci měli ořechy zařadit do svého jídelníčku, díky čemuž dodají svému tělo dostatek energie pro následnou regeneraci.

Přečtěte si také:  Proč bradavky při kojení bolí? Leckdy za vše může nesprávná technika

Umělá sladidla

Umělá sladidla jsou skvělou alternativou k cukru. Zároveň jsou nízkokalorická a mají mnohem nižší glykemický index. Kromě toho umělá sladidla nezpůsobují další vedlejší účinky, jako jsou kazy či skvrny na zubní sklovině.

DIA sladkosti

DIA sladkosti jsou skvělou alternativou ke sladkostem plných cukru, k nimž se především diabetici nesmí ani přiblížit. Vhodné jsou však i pro osoby, jež se věnují sportu anebo jen chtějí žít zdravě. DIA sladkosti jsou navíc velmi snadno stravitelné a ideální jako svačina mezi tréninky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *