Zahraniční dovolená má něco do sebe

Češi milují výlety do zahraničí. A je vcelku jedno, jestli se jedná o měsíční dovolenou nebo jenom o pár dní. Ovšem nemusí se vždycky vydat daleko. Stačí klidně do Rakouska. Jedním z takových míst je ve spolková země Štýrsko a konkrétně Schladming, ležící v nadmořské výšce 745 m. n. m. Ubytování Schladming skýtá řadu zajímavostí. Jedná se opravdu o malebné menší město, kde žije skoro 7 000 obyvatel, takže žádná velká populace, i když se zdejší počet obyvatelstva rok od roku nepatrně zvyšuje. Můžete si zde zajistit bydlení na dovolenou velmi lehce, přestože je to oproti jiným městům o dost menší rozloha.

Rakousko patří mezi oblíbené destinace Čechů

A to hlavně v zimním období, když se odjíždí na hory. Ovšem ubytování Rakousko je zcela jistě příliš široký pojem. A to i zde v Schladmingu. Ono je tu totiž krásně na pohled, takže vesměs by člověku bylo snad i jedno, kdyby si lehl někam na mez. Samozřejmě s nadsázkou řečeno. Zdejší ubytovací prostory nabízejí všechno možné. Pro dámy zcela jistě bude zajímavé wellness, dnes už standard v drtivé většině ubytovacích zařízení většího typu. Penziony nabízejí všechna možná vyžití jak pro sportovně založené lidi, tak i pro lidově řečeno ty, kteří nejraději lenoší za pecí.

Přečtěte si také:  Odpočiňte si v maďarských lázních!

V Rakousku mají také i české penziony

Český penzion v Rakousku můžete najít ve Schladmingu. K dispozici je zde 12 dvoulůžkových a 1 třílůžkový pokoj. U 5 pokojů je možné přidat i dětskou přistýlku pro 2 děti. V pokojích se nachází televizor jak s českými, tak i s rakouskými stanicemi. A co je nejlepší – nádherný výhled do kraje z balkónů. Kdo miluje horskou turistiku, přijde si na své. Jsou zde jak náročnější trasy pro dospělé – Ledovec Dachstein nebo Riesachfall, největší vodopády ve Švýcarsku, tak i pro rodiny s dětmi. To se můžete vydat zase na Sattelberg, do zábavních parků či na Planai Hospiland. Sportovci ocení e-bike nebo golf.

Mountains Mountain Landscape View - MarjonBesteman / Pixabay
Zahraniční dovolená má něco do sebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *