Každý svářeč potřebuje to správné vybavení

Hledáte ideálního pomocníka pro ochranu obličeje a očí při sváření nejenom před jiskrami, ale také proti ultrafialovému záření (jehož zdrojem je samozřejmě svářecí oblouk)? Pak rozhodně nesmíte zapomenout na pořízení kvalitní helmy.

Ovšem tyto pomůcky jsou na našem trhu dostupné v mnoha různých barvách a provedeních. Jak se v nich tedy vyznat? Pro začátek si pamatujte, že by jejich výběr měl být stejně pečlivý jako výběr svářečky. Zjistěte, jaké typy svářecích kukel rozlišujeme, a jaké jsou jejich nejdůležitější parametry.

Dva typy kukel pro vaše pohodlí

V zásadě je lze rozdělit na pasivní a automatické. Ty první z nich vám nabídnou především tónovaná skla s vhodně zvolenou úrovní ztmavení. Tady není bohužel prostor pro nějaké manévry. Takovou kuklu je nutné nasadit na hlavu ještě před aktivací oblouku. A pokud je nutné helmu sundat třeba kvůli lepšímu rozhledu, musíte samozřejmě přestat i se svářením. Jednou z největších výhod tohoto typu produktu je ovšem opravdu nízká cena. Jako vybavení pro začátečníky se však tyto svařovací kukly hodí skvěle.

Přečtěte si také:  Víme, proč byste si měli stavební techniku raději půjčit než zakoupit

O něco profesionálnější jsou svařovací kukly s aktivním displejem

Ty jsou vybaveny filtrem z tekutých krystalů s nastavitelným stmíváním během svařování. Vše je řízeno senzory přímo uvnitř helmy a reakční doba takového výrobku je velmi rychlá. Žádné poškození očí tedy nehrozí. Jakmile tedy aktivujete wolframové elektrody své svářečky, okamžitě se aktivuje také displej.

Jde o po všech stránkách profesionálnější a pokročilejší helmy, u nichž je nutné očekávat o něco vyšší cenu. Ovšem před před negativními účinky záření vás chrání opravdu neustále. Reagují během zlomku sekundy, takže při svařování není nutné masku neustále zvedat a opět nasazovat.

Oba typy helem snadno porovnáte u specialistů na stránkách Svět svářeček. A seženete tu také veškeré další potřebné vybavení pro domácí kutily i profesionály.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.