Zdravý a pohodlný spánek

Každý člověk si dnes již jistě uvědomuje, že zdraví je pro něho velice důležité a proto se lidé snaží žít kvalitním způsobem života a dodržovat zdravý životní styl. Ke zdravému životnímu stylu zcela nepochybně patří i zdravý spánek, při kterém lidský organismus odpočívá a dobíjí energii. Pokud má být regenerace a dobíjení energie plnohodnotné, je důležité nepodceňovat kvalitu lůžka, na kterém spíte a při jeho pořizování věnovat pozornost několika důležitým aspektům.

Základem kvalitního lůžka je matrace a postelový rošt. Na trhu je nepřeberné množství matrací a roštů v mnoha provedeních, z různých materiálů a v různých cenových relacích. Je však velmi důležité, abychom si každý vybrali takovou kombinaci matrace a roštu, která bude nejlépe vyhovovat právě našim vlastnostem a požadavkům.

Kvalitní matrace pro zdravý a pohodlný spánek
Kvalitní matrace pro zdravý a pohodlný spánek

Správná matrace by se měla přizpůsobit našemu tělu a přitom mu poskytnout dostatečné podepření do optimálního fyziologického tvaru a to při všech polohách spánku. Tato kritéria velmi dobře splňují pěnové matrace. Jednou z nejlepších pěn je tzv. studená pěna, jež se vyrábí speciální technologií za nižších teplot, čímž jsou prodyšné, elastické a mají delší životnost.

Přečtěte si také:  Fitness doplňky stravy - cesta ke zdraví

Snad nejlepší volbou je kombinace studené pěny s viscoelastickou “línou” pěnou. Líná pěna má totiž antidekubitní účinky proti proleženinám a díky minimálnímu zpětnému tlaku a vynikající tvárnosti je obzvlášť vhodná pro osoby trpící bolestmi zad a obtížemi páteře. Správný rošt by měl podpořit vlastnosti matrace a zajistit dostatečně pevný a únosný podklad, což zajišťují kvalitní pouzdra, ve kterých jsou jednotlivé lamely uloženy.

V e-shopu www.matracearosty.cz máte možnost vybrat si z celé řady anatomických matrací, včetně dětské matrace a postelových roštů z těch nejkvalitnějších materiálů pro Váš zdravý spánek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *