Vybíráme polštáře a přikrývky do ložnice

Co do důležitosti předčí ložnice obývací pokoj i kuchyň. Přesto však výběru jejího vybavení věnujeme leckdy až trestuhodně málo času. A pokud se přece jen rozhodneme se této problematice věnovat více, narazíme často na řadu protichůdných informací.

Proto, než se do obchodu vypravíte pro své nové deky a polštáře, vezměte v úvahu několik věcí. Patříte mezi milovníky teplíčka po celý rok, nebo se rádi zachumláte jen v zimě? A potřebujete univerzálně použitelnou deku, nebo vám nevadí střídat přikrývky podle ročního období?

Aby nebyla přikrývka těžká

V současnosti jsou velmi oblíbené lůžkoviny z ovčí vlny, případně kachního či husího peří. Při delším používání však zjistíte, že jsou často příliš těžké a v konečném důsledku nepříjemné. A přitom velmi podobné vlastnosti jako tyto přírodní materiály vám může nabídnout i populární duté vlákno.

Umí absorbovat veškerou tekutinu (tedy zejména pot), odvést ji od těla a následně nechat odpařit. Izoluje vás tedy od horka i zimy. Navíc má ceněné antibakteriální a hypoalergenní vlastnosti, takže je vhodný pro astmatiky, alergiky nebo třeba malé děti.

Přečtěte si také:  Rohová sedačka - pohodlné místo k posezení

Ty nejteplejší přikrývky z dutého vlákna se chlubí gramáží okolo 400 g vláken na m2, ale k mání jsou samozřejmě i méně výhřevné modely. Umělému materiálu neublíží ani častější praní při teplotách okolo 40 °C. A pokud ho navíc dáte dohromady s bavlnou jakožto příjemnou svrchní vrstvou, potěší vás při každém doteku.

Pro zpestření společných chvil

Ovšem při zařizování ložnice bychom neměli podléhat jen nutnosti. I krása a přívětivost je důležitá a obojí lze obsáhnout třeba i jedním šikovně zvoleným bytovým doplňkem. Tím se může stát třeba nápaditý polštářek Miluji tě z e-shopu Proloznici.cz. Patří do obsáhlejší kolekce motivačních, lechtivých či vyloženě „dárkových“ citátů. Tato kolekce vás potěší zejména výrobou v ČR a nebývalou sytostí a veselostí použitých barev. Prohlédněte si jí v e-shopu Proloznici.cz

Armchair Decor Blue Pillow Relax
Vybíráme polštáře a přikrývky do ložnice