Elektronický podpis: Jak funguje a proč se ho vyplatí začít používat?

Technologie v současnosti zasahují téměř do všech oblastí našeho života, čehož většina z nás i náležitě využívá. I přesto se často necháváme omezovat zbytečnostmi, které bychom mohli klidně vyřešit online během pár minut. Jednou z nich je i podpis důležitých dokumentů, který můžete provést jednoduše online, aniž byste museli vystát dlouhou frontu na úřadě.

Neztrácejte čas zbytečnostmi

I když žijeme v době, kdy si můžeme k sobě domů objednat prakticky jakoukoli službu či zboží, necháváme se často omezovat zbytečnostmi. Mezi ně se řadí i vystávání dlouhých front na úřadech, kde většinou pouze čekáte na to, abyste mohli podepsat jeden dokument a poté zase odkráčeli domů.

Tomu se můžete vyhnout, pokud začnete používat elektronický podpis. Ten v minulých letech využívaly zejména velké korporace a firmy, které mohly denně efektivně řešit desítky záležitostí, aniž by si musely sjednávat schůzky s úředníky či svými klienty a obchodními partnery. Nově je však dostupný i pro běžné občany, kteří mohou jednoduše podepsat jakýkoli dokument z pohodlí svého domova.

Přečtěte si také:  Přesná výroba? Bez správných kleštin se neobejdete

Bezpečnost na první místě

Většina lidí se bojí elektronický podpis online používat kvůli bezpečnosti. O tu je však v tomto případě postaráno hned několika mechanismy, které zajistí jak vám, tak i druhé straně, že podpis na dokumentu není falešný.

Na bezpečnost dbá i 100% česká firma Signosoft, která má v oblasti elektrických podpisů již 10 let zkušeností. Její podpisy jsou tak plně ošetřeny, aby splňovaly i ty nejpřísnější standardy. Nemusíte se tedy bát, že by váš podpis byl uznán za neplatný.

K jeho vytvoření můžete použít buď webovou platformu, nebo intuitivní aplikaci, jejímž prostřednictvím podepíšete jakýkoli dokument. Těžkou hlavu si nemusíte dělat ani s tím, kam ho uložíte. Společnost totiž nabízí vlastní cloud, díky kterému budete mít přístup ke svým dokumentům doslova odkudkoli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.