Praktický průvodce koupí plotu a plotové brány

Ploty patří ke každému domu nebo objektu, který je třeba oddělit. Říká se, že dobrý plot dělá dobré sousedy. Něco na tom bude. Kolik jen sporů a hádek vzniká právě díky nedostatečnému oplocení. Běžné ploty jsou vyráběny ze třech hlavních materiálů – kované, drátěné a dřevěné. Kovový plot při dobré údržbě má větší životnost než dřevěný. Dřevo navíc stárne mnohonásobně rychleji než kov.

Jestliže si někdo potrpí na barevný design, není problém. Dnes už je na trhu taková škála barev, že si vybere určitě úplně každý. Plot jako takový plní tak nejen estetickou stránku, ale i ochrannou před nezvanými návštěvníky.

Brána patří mezi základní vybavení domu

Při výběru bran bychom měli dbát na několik věcí. První je především samotná konstrukce brány. Ta může být buď posuvná, křídlová, kolejnicová či samonosná. Moderní brány mají dálkové ovládání, což je výhodné pro řidiče, že nemusí vystupovat z auta. Dokonce to jde ovládat i pomocí mobilního telefonu. Jedním zmáčknutím otevře a zase zavře.

Přečtěte si také:  Moderní nábytek - Moderní sedací soupravy

I v tomto případě nejsou jen v jednom provedení, ale liší se barvou, materiálem i konečným provedením. V současné době jsou velmi oblíbené křídlové brány. Ty jsou poháněny dvěma motory. Jestliže je někdo zastánce tradice a má raději ruční pohon, tak stále dnes existují i tyhle typy.

Pro řidiče je garáž nezbytností

Garážová vrata se také dělí na několik základních typů, a to sekční, rolovací, boční a průmyslová. Konstrukci sekčních vrat tvoří speciální panely, vedené v kolejnicích, přičemž jako protiváha jsou umístěny na hřídeli pružiny. Rolovací vrata se zase montují z hliníkových německých profilů a skládají se z lamel, boxu a vodící lišty.

Boční vrata jsou alternativou k sekčnímu typu, přičemž se používají tam, kde není místo pod stropem pro umístění pohonu a dílů hřídele. Průmyslová vrata se liší jen svojí robustnější konstrukcí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *