Vietnamská káva vám zachutná klasicky i s ledem
Obsah článku
Na našem trhu zatím nejde o příliš známou komoditu. A to je opravdu škoda, protože vietnamská káva dokáže své konzumenty překvapit množstvím různých chutí a vůní. A vůbec ji nemusíte konzumovat jako rodilí Vietové. I když na druhou stranu – alespoň jednou se to rozhodně vyplatí zkusit.
Kde se vlastně vzala tahle káva
Když se po válce začala země trochu vzpamatovávat, rozhlíželi se její lidé po tom, co by se asi tak dalo nejvýhodněji pěstovat a vyvážet. A vzhledem k nenáročnosti kávovníků nepřekvapí, že přednost dostala právě tato komodita. Psal se rok 1975 a svět se měl poprvé seznámit s kávou z tohoto kousku země.
Příliš kvalitní káva z Vietnamu bohužel nebyla. Tedy alespoň v prvních letech ne. Naopak, získala si pověst low-cost produkce. Možná i to je tím důvodem, že se v našich kavárnách zatím příliš neobjevuje. A to i přesto, že je Vietnam hned po Brazílii největším producentem kávy na světě. A je to opravdu škoda.
Vyzkoušejte kávu ve všech jejích podobách
Klasická příprava této kávy počítá s papírovým filtrem Phin. Přes ten káva několik minut překapává, aby se následně dosladila cukrem a kondenzovaným mlékem. A pokud si budete chtít připravit více osvěžující variantu, pak jednoduše nechte kávu překapávat na kostky ledu nebo do ledové tříště. Přesně takhle to totiž dělají i Vietové, kteří vzhledem k tropickému podnebí své země horké kávě příliš neholdují.
Předplatné kávy vám umožní vyzkoušet nové chutě
Rádi ve světě kávy experimentujete? Pak vám určitě bude vyhovovat kávové předplatné ze stránek Kavamonro.cz. Nemají tu jen kávu vietnamskou, nýbrž druhy z celého světa. Stačí si navolit konkrétní preference a každý měsíc vám dorazí domů přesně taková káva, která vám zachutná a udělá radost. Navíc bude její cena mnohem výhodnější, než při běžném nákupu, a dorazí vám v pravidelném termínu až domů. Nikdy se vám tedy nestane, že vám na mlýnku dojdou zrnka.