3x čínské léčivé houby – čím vám můžou prospět?

Mohou nám být užitečné v mnoha směrech. Osvědčují se jako zásobárny cenných výživových látek, a navíc mohou pomoci i s léčbou některých onemocnění. Čínská tradiční medicína zkrátka houbám rozumí – a umí je využívat.

Dnes vám chceme představit tři nejznámější zástupce této skupiny:

  • Reishi,
  • Cordyceps,
  • Coriolus.

Ukážeme vám, na co je použít, co o nich vědět – ale nezapomeneme ani na jejich méně známé aspekty, jež se vyplatí vzít v úvahu.

Reishi – imunita, únava, i antiaging působení

Můžete ji znát také jako lesklokorku lesklou (Ganoderma lucidum). Podle TČM posiluje zejména Zheng Qi, což bychom mohli přeložit jako životní sílu. Využijete ji například ve chvíli, kdy podstupujete některý z typů drastické konvenční léčby (ozařování, chemoterapie apod.), a to nejenom během těchto nezbytných zákroků, ale ještě nejméně dva měsíce po nich.

Pomáhá s posílením imunitního systému, používá se na únavové stavy (zejména u žen) a potěší vás i její antiaging účinek. Ano, to je ten „protistárnoucí efekt“, jenž propagují na každé lepší kosmetice, určené pro zralé ženy. Ne nadarmo se proto někdy reishi říká také „dámská houba.“

A TČM doporučuje tuhle houbu také na „posílení srdce a duše.“ Podle ní máme totiž duší několik, a ta hlavní sídlí v srdci. Přeloženo: reishi se hodí i při úzkosti, panických stavech, depresích, nespavosti atd.

Věděli jste, že: Tibetští mniší ji s oblibou používají jako doplněk při meditaci?

Pokud o této problematice chcete vědět více, navštivte stránky specialistů. Doporučujeme: https://www.strankycinskemediciny.cz/lecive-houby/reishi.

Cordyceps – ne úplně tradiční houba, přesto s vynikajícími účinky

Tuhle krásku nenajdete někde v lese nebo na vlhkém pásu zeleně. Je to houba, parazitujících na hmyzu. Česky jde o housenici čínskou (Ophiocordyceps sinensis, původně též zvaná Cordyceps sinensis). A její účinky byly vlastně objeveny náhodou. Pochází z Tibetu a tamější obyvatelé si všimli, že zvířata, která tento zvláštní dar přírody přijímají (třeba spolu s pastvou), jsou úžasně plodná a silná.

Přečtěte si také:  LED diody

A odtud byl už k jejímu medicínskému využití jen krůček. Jde o nejsilnější dobíječ energie z houbové říše. Stimuluje naši odolnost a imunitu a pomáhá odolávat stresu, což se v dnešní vytížené době rozhodně hodí.

Rovněž nabídne podporu ledvin, resp. jejich esence yang. Jste často zimomřiví, unavení či vyčerpaní? Vyzkoušejte Cordyceps. Pomáhá i s neplodností, u nadváhy  při nedostatečné funkci štítné žlázy. A do páru se skvěle hodí třeba s již výše zmíněnou reishi.

Věděli jste, že: Cordyceps se často doporučuje pro vrcholové sportovce? Zlepšuje totiž jejich výkon a zkracuje regenerační fázi, kterou organismus nezbytně potřebuje.

A kde se dozvědět víc? Zkuste to tady: https://www.strankycinskemediciny.cz/lecive-houby/cordyceps.

Coriolus roste i u nás, TČM ji však umí lépe využít

Není to nic jiného než outkovka pestrá (Coriolus versicolor). Ovšem zatímco u nás spíše obdivujeme její barvy na trouchnivějících kmenech stromů, v Číně je velmi ceněna pro svůj vitalizující účinek.

Umí bojovat s mnoha druhy patogenů (kvasinky, bakterie, borelie atd.) a dokáže povzbudit i imunitní systém. Uplatní se při onkologických problémech i jako podpůrná část jejich agresivnější konvenční léčby. Odhaluje skryté patogeny a působí proti nim. Může jít o cokoli – chřipkový virus, kvasinky, EB viry, borelie… Pokud někdy „přechodíte“ nemoc, abyste se o pár měsíců později museli znovu potýkat s jejími příznaky, pak vám s tím Coriolus může skvěle pomoci.

V zásadě jde vlastně o jakousi detoxikaci, ovšem zacílenou právě na skryté patogeny. A outkovka se uplatní i při nemocech dýchacího systému, či autoimunitních onemocněních či jako pomocník při zánětech. Zjistěte více na stránkách: https://www.strankycinskemediciny.cz/lecive-houby/coriolus.

Mnoho produktů čínské medicíny lze zakoupit v Obchodě čínské medicíny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *