Tipy pro hladké stěhování se vším všudy

Zajímá vás, co při tomto velkém životním kroku nepodcenit? Vůbec nezáleží na tom, zda se stěhujete z bytu do bytu nebo z kanceláře do kanceláře. Špatně provedené stěhování vám zadělá na problémy během mnoha dalších měsíců, a naopak to správně zorganizované vám kvalitu života vylepší prakticky okamžitě. Předejdete také nejrůznějším škodám a následným starostem.

Stěhování nábytku jako časté bolavé místo

Ať už chceme či ne, většina moderních nábytkových kolekcí není dělaná na opakované skládání a rozkládání. Z původně jednoduché montáže nábytku se tak může stát doslova horor, na jehož konci bude stát pořízení nových bytových prvků.

Po opětovné smontování je tedy nutné skříně, postele nebo třeba stoly pořádné vyztužit, aby byla zachována jejich funkčnost. Pokud si na to netroufáte, domluvte si spolupráci s některou odbornou firmou.

Aby balení proběhlo opravdu hladce

Berete si týdenní dovolenou, abyste celé stěhování bytu hravě zvládli? Nemusíte. Stačí si k ruce připravit vhodné pomocníky a všechno půjde samo. U vás doma by se proto měla objevit dostatečná zásoba:

  • velkých kufrů, pytlů a sportovních tašek (na všechno oblečení a textil),
  • pevných krabic na běžné zařízení domácnosti,
  • bublinkové fólie pro ochranu křehkých předmětů,
  • popisovačů a štítku (pro usnadnění vybalování).
Přečtěte si také:  Stěhování lze přenechat na profesionální firmě. Ušetříte si tak práci, a i drahocenný čas

Náš tip: Obalové materiály můžete poptat u přátel, případně si je třeba za drobný poplatek zapůjčit od specializovaných stěhovacích firem.

Předem vytřiďte zbytečnosti

Stěhujete se z většího do menšího nebo si chcete celý proces maximálně usnadnit? Přemýšlejte o tom, co si s sebou potřebujete opravdu vzít a proč. A nebojte se naplnit odloženými věcmi klidně celý kontejner na sběrném dovře. Dejte si inzeráty na internet, nabídněte své věci přátelům a známým… Pokud to neuděláte, skončíte nakonec v malém bytě, doslova zavaleném krabicemi. A z takového chaosu se budete vymotávat opravdu jen těžko.

Další tipy pro hladké a rychle stěhování najdete na webu Vektos.cz, kde si můžete rovnou domluvit i pomoc pro všechny situace, v nichž si jednoduše sami neporadíte.

House Moving Contract Box Family
Tipy pro hladké stěhování se vším všudy