Nebankovní poctivá a levná půjčka?

Asi to znáte sami, všechny banky v ČR se předhánějí v nabídkách výhodných půjček a úvěrů nebo hypoték. Všechny se tváří že právě u nich dostane peníze každý a z rozumných nebo rovnou těch nejvýhodnějších podmínek.

Ale je pravda, že půjčka v bance není pro každého. Peníze od banky jsou určitě levné a za rozumných podmínek, ale banky si velmi dobře hlídají, komu je půjčka schválena a komu ne. Stačí, abyste měli nízké příjmy, a půjčí vám jen málo nebo vůbec. Dalším problém pak může být i sebemenší negativní záznam v registru.

Poctivá a levná nebankovní půjčka?

Když vám banka nechce půjčit tak další možností je nebankovní půjčka. Ty dneska nabízí mnoho velkých a seriózních firem nebo také několik stovek nejrůznějších malých společností, firem nebo jednotlivců, Nabídka je velmi široká. Ale vyplatí se taková půjčka?

Nebankovní společnosti půjčují (nebo to alespoň slibují) levná půjčka bez příjmu nebo i bez registru. Ale snad všechny tyto nabídky určitě nejsou levná půjčka a častokrát se dá pochybovat i o tom, nakolik se je to poctivá půjčka.

Nebankovní poctivá a levná půjčka?
Nebankovní poctivá a levná půjčka?

Levná půjčka v hotovosti?

Pokud si vezmete půjčku například od společnosti Provident (což je snad největší nebankovní společnost, která poskytuje půjčka v hotovosti i bez registru) tak zaplatíte poměrně vysokou cenu. U půjčky 10000 Kč na 45 týdnů jsou úroky přes 70%. Takže budete vracet přes 17 tisíc. A to myslím není příliš levná půjčka.

Půjčka bez registru nebo bez příjmů nabízí i Ferratum. Tam vám půjčí napoprvé jen 1000 Kč, ale pokud včas a v pořádku platíte tak časem můžete mít i půjčky až 10000 Kč. Půjčka je ale jen na 21 dní a navíc platíte poplatek 25% z půjčené částky a celkové RPSN je 454%. To znamená, že kdybyste si vzali takovou půjčku na celý rok, tak za 10000 Kč, které si půjčíte, budete vracet 45400 Kč. A také není to, co by se dalo nazvat levné půjčky.

Přečtěte si také:  Půjčka bez registru do 24 hodin ihned

Mnoho dalších nabídek je pak tom, že nabídky na levná půjčka bez registru vyžadují, abyste zastavili dům nebo jinou nemovitost. Jinde zase za vyřízení půjčky budou chtít zaplatit poplatek předem. Jinde vám pak půjčí na směnku, ale opět budete vracet mnohonásobně víc, než si půjčíte.

Která nebankovní půjčka se vyplatí?

Osobně si myslím, že nejlevnější je půjčka v bance, nebo když vám dá peníze někdo z rodiny. Ostatní nabídky jsou jen cesta do pekla. Je to paradox, protože nebankovní půjčka je určené především pro ty, kdo jsou v nouzi nebo ve finančních problémech. Ale nebankovní půjčka tyto problémy neřeší a většinou je jen zhoršují. Pokud vám tedy nechtějí půjčit v bance, je lepší si asi nepůjčovat, jinak vás to ve finále vyjde hodně draho.

Pokud ale víte o tom, kde se dá získat poctivá a levná půjčka, která je bez poplatku předem, bez registru nebo bez potvrzení příjmu, tak se podělte o svou zkušenost do diskuze pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *