Hračky – nástroje pro zábavu i vzdělávání

Již od narození jsme obklopováni nejrůznějšími předměty, které slouží pro zabavení. V mladém věku nám hračky pomáhají rozvíjet naše schopnosti a dovednosti, později slouží například k rozšiřování znalostí či pro zábavu. Ne nadarmo se říká, že kdo si hraje, nezlobí.

Hračky obklopují lidstvo již od nepaměti. Například první stavebnice byly dřevěné a vznikly z podnětu německého pedagoga Friedricha Froebela, který žil v letech 1782 – 1852 a vytvořil trojrozměrné díly ze dřeva ve tvaru krychle, kvádru a kužele. Od roku 1882 byly vyráběny kamenné stavebnice, ve 20. století pak plastové a kovové, mezi tyto řadíme velmi známou stavebnici Merkur a velký fenomén LEGO. Tato stavebnice obsahuje velké množství kombinovatelných dílků, lze tak vytvářet nejrůznější tvary a sestavy. Lego pomáhá rozvíjet drobnou motoriku dětí, kreativitu i prostorovou fantazii. Jedná se o hračku vhodnou pro chlapce i dívky. Díky velkému počtu dílků je lego vhodné pro hry skupin dětí.

Přečtěte si také:  Zdravý a pohodlný spánek

Mezi další univerzální hry, které jsou vhodné pro chlapce i dívky, řadíme také puzzle. Na trhu nalezneme širokou nabídku skládaček, které jsou rozděleny nejen dle počtu dílků, ale také podle motivů (například přírodní, historické, akty atd.) Podle počtu dílků jsou puzzle vhodné pro malé i velké. V současné době je na trhu dostupná největší skládačka, která obsahuje 24 000 dílků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *