Kdy je třeba přistoupit k rekonstrukci střechy, abyste minimalizovali možné škody

Střecha není jen jakýmsi „kloboukem“, který chrání útroby domu před nevlídným počasím. Naopak. Je-li dobře provedená, dokáže nám ušetřit i značné náklady za vytápění a přispěje tak k celkovému komfortu v místnostech.

Velmi moderní jsou zejména ploché střechy, jež se vyskytují nejenom na bytových domech, ale stále častěji i na těch rodinných. Jsou odolné, ovšem začne-li do nich zatékat, máte zaděláno na vážný problém.

Při zatékání nejde jen o poškození vodou

Mnozí majitelé nemovitostí se domnívají, že malé průsaky nevadí. Ovšem opak je pravdou. I když je zpočátku jejich jediným viditelných efektem pouze malá loužička na podlaze, skutečné dopady jsou mnohem horší. Vlhkost se dostává i do zdiva a nosné konstrukce, poškozuje izolaci a vše časem degraduje. Střecha ztrácí svou schopnost rychle reagovat na změny počasí a vše se navíc díky únikům tepla projeví i na vašem účtu za vytápění. To se děje i u starších konstrukcí s nevhodně sestavenými vrstvami.

Ovšem zatékání není jediným důvodem pro rekonstrukce plochých střech. Jmenovat bychom měli i další faktory:

  • degradace, případně koroze týkající se pláště a klempířských prvků,
  • špatné kotvení
  • a necitlivě či nevhodně zasazené konstrukce nástaveb nebo nešetrné stavební úpravy.
Přečtěte si také:  K zařizování dětského pokoje se vyplácí přistupovat s předem daným plánem

Proč se zamyslet nad rekonstrukcí starší střechy

Možná máte dojem, že to právě vaše střecha ještě chvíli vydrží. Ovšem pamatuje-li už vašeho dědečka, pak je velmi pravděpodobné, že není sestavena správně. Nejspíš jí bude chybět parozábrana, bránící pronikání vodních par do konstrukce. To s sebou přináší riziko koroze i plísní, což jsou faktory, které dlouhou dobu pracují skrytě, aby se nakonec projevily v nebývalé síle. Tehdy vám však už pouhá malá rekonstrukce stačit nebude.

Na zateplení a především izolace střech je tedy třeba myslet s předstihem. Pomohou vám v tom odborníci z firmy EKISYS s.r.o., kteří za vámi dorazí po celé ČR.  Zjistěte více na stránkách Ekisys.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *