Jak vybrat záclony, které se budou hodit do vašeho bytu?

Výběr záclon může být někdy mnohem těžší, než se na první pohled zdá. Stačí když vyberete špatný vzor či barvu a záclona bude na okně působit jako pěst na oko. Nemusíte ale zoufat, níže pro vás máme typy a rady, se kterými určitě nešlápnete vedle.

Záclony vybírejte podle interiéru

Záclony jsou ve své podstatě takovým doplňkem, kterým se snažíte trochu ozvláštnit svůj interiér. A právě podle něj byste se při jejich výběru měli řídit. Každá místnost má svá specifika a je laděná i do jiného stylu, čemuž byste měli věnovat náležitou pozornost. Pokud jste spíše fanoušky minimalismu, měli byste vsadit na jednoduché hotové záclony bez výrazných vzorů. Naopak hotové voálová záclony si mohou dovolit lidé, kteří holdují retro a vintage stylu.

Při výběru nezapomeňte měřit

Rozhodující v konečném vzhledu záclony je nepochybně její délka. Ta se odvíjí především od způsobí jejího zavěšení, pro které je třeba počítat s jinými mírami. Vybírat můžete mezi zavěšením pomocí háčků a žabiček, nebo ji rovnou navléknout na tyč, kterou následně zavěsíte nad okno. Největší rozměry budete potřebovat u prvních dvou variant, kdy je vhodné záclonu připevňovat přeloženou.

Přečtěte si také:  5 tipů, jak na sekání trávy – dopřejte si svůj vysněný trávník

Nezapomeňte na závěsy

Kromě záclon hrají velkou roli v celkovém vzhledu i závěsy, které oceníte především večer. Ty byste měli vybírat nejen s ohledem na interiér, ale i na bytový textil. Ten by měl být laděn do stejného stylu a zároveň zapadnout do dané místnosti. Závěsy na okna tak mohu mít například stejnou barvu jako povlečení nebo polštáře.

I v tomto případě se ale řiďte jednoduchým pravidlem, že méně je někdy více. Nemá smysl pokoj zbytečně přeplácávat různými doplňky. Mnohem lepší je se zaměřit na jejich kombinování a popustit uzdu svojí fantazii a kreativitě. I zde nezapomeňte na správnou délku závěsů, která by měla být adekvátní k výšce a šířce okna.

Writing Desk Tents Lamp Backlight - Massariello / Pixabay
Jak vybrat záclony, které se budou hodit do vašeho bytu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *