Průmyslové váhy: Jednoduché řešení pro přepravu a evidenci zboží

Každá společnost či přepravce se potýká s problémy spojenými s přepravou či evidencí zboží. S oběma vám může pomocí pořízení průmyslové váhy, která funguje jako efektivní řešení pro většinu podniků. Při současné legislativě se pomocí ní můžete vyhnout i nemalým pokutám.

Proč investovat do průmyslové váhy?

Průmyslová váha je skvělým řešením pro firmy a přepravce, kteří chtějí mít vše pod kontrolou a vyhnout se i zbytečným pokutám. Evidence zboží a dodávek může být někdy velmi složitá a nákladná. S průmyslovou váhou si však můžete většinu práce ušetřit a zrychlit tak i celý proces. Navíc si vždy budete moci být jisti, že se vaši řidiči nebudou muset potýkat s problémy při silniční kontrole. Pokuta za přetížení nákladního vozu se totiž může vyšplhat až na 500 tisíc Kč.

Jaké povinnosti se pojí s jejím pořízením?

Před pořízením průmyslové váhy byste měli samozřejmě počítat i s její údržbou, díky které můžete několikanásobně prodloužit její životnost. Pokud ji chcete využívat k obchodnímu styku, budete muset počítat i s pravidelným ověřením, které probíhá každé 2 roky. Tuto kontrolu vyžaduje Český metrologický institut, který má právo na vyžádání příslušných dokumentů.

Přečtěte si také:  Přesné laboratorní váhy jsou důležitým nástrojem pro laboratorní práci

Vsaďte na profesionály

Při výběru průmyslové váhy byste se měli zaměřit hlavně na kvalitu, kterou vám mohou poskytnou pouze ověření výrobci. Jedním z nich je i česká společnost TENZONA s.r.o., jejíž historie sahá již do roku 1996. Jejím cílem je poskytovat svým zákazníkům spolehlivá zařízení a špičkové služby, se kterými dosáhnou mnohem efektivnějšího podnikání.

Během svého působení na trhu se jí podařilo dokončit stovky zakázek napříč ČR, ale i v zahraničí. Kromě průmyslových vah má ve své nabídce i tenzometrické váhy na zakázku, které jsou vhodné pro vážení velkých dopravních prostředků a objektů. Své využití najdou například při vážení vagónů či dokonce letadel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *