Jak správně odzimovat bazén

Jaro je v plném proudu a začíná být vhodný čas připravit váš zděný bazén na nadcházející sezónu. Jakmile nebude v noci mrznout a voda v bazénu bude mít minimálně deset stupňů, neváhejte se do toho vrhnout. Zajistíte si tím krásnou čistou vodu na celou koupací sezónu.

Zprvu z bazénu je potřeba odstranit nečistoty. Hrubé nečistoty, jako je popadané listí nebo hmyz, vytáhnete síťkou. Stěny bazénu je nutné ošetřit přípravkem k tomu určenému, otřít houbičkou, dočistit kartáčem a zbytek přípravku setřít hadříkem. Pokud máte vysavač určený do bazénu, pořádně vyčistěte i dno, kde se vytváří usazeniny. Pokud si tuto práci chcete usnadnit, investujte do automatického vysavačeVětšina typů čistí jak dno, tak i stěny bazénu a vám tedy odpadne dřina s drhnutím stěn.

Pokud máte takto připravený bazén, zprovozněte si filtraci. Jestliže máte kartušovou filtraci, vyměňte její vložku. U pískové filtrace dle potřeby vyměňte písek za nový. Provozem se písek opotřebovává a ztrácí své vlastnosti. Vše poskládejte. Pokud máte ohřev vody jako například tepelné čerpadlo k bazénu, také jej zapojte. Zkontroluje všechny spoje, jestli někde neprolíná voda.

Teď přichází čas, dopustit bazén ke skimmeru (hladinovému sběrači). Pokud berete vodu ze studny nebo z vodovodního řádu, která někdy může být tvrdá, je dobré vodu v bazénu ošetřit chemií označenou Ca, která zabrání tvorbě usazenin na dně a na bocích bazénu. Tvrdost můžete předtím zkontrolovat pomocí testovacích papírků. Též zkontrolujte pH vody. Mělo by se pohybovat cca od 6,8-7,4. Pokud je pH nižší nebo vyšší, může to způsobovat zákal vody, blednutí barev ale i podráždění pokožky nebo očí. V tomto případě je nutné použít chemické přípravky označené pH-, nebo pH+.

Přečtěte si také:  Hledáte vhodné přepravky na zeleninu a ovoce? Ukážeme vám, jaká kritéria vzít v potaz

Váš poslední úkol v přípravě bazénu před sezónou je takzvaný chlór šokZachlórováním vody zlikvidujete řasy a různé mikroby. Pořádně vodu přefiltruje a máte hotovo. Po celou koupací dobu pak již jen udržujte hladinu chlóru například pomocí tablet. Podle potřeby můžete využít vločkovač k vysrážení nečistot, které jednoduše ze dna vysajete.

Nevíte si s něčím rady? Neváhejte nás kontaktovat, informace najdete na našich webových stránkách bazeny-desjoyaux.comSpoustu let se zabýváme výstavbou kvalitních bazénu s doživotní zárukou. V naší nabídce naleznete i příslušenství k bazénům jako například výše zmíněný automatický vysavač nebo tepelné čerpadlo. Samozřejmě si u nás můžete zakoupit vhodnou chemii k péči o vodu v bazénu. Takže se neváhejte na nás obrátit v případě neznalosti, my vám doporučíme vše potřebné a důležité, abyste při koupání byli nadmíru spokojeni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *