Jak si vybrat ten správný dopravník pro vaši provozovnu

Automatizace provozů je v době, kdy může celou linku zastavit onemocnění jediného pracovníka, velmi diskutovaným tématem. Vsadíte-li totiž na šikovnou techniku, můžete se na řadě míst obejít zcela bez lidského elementu.

Pomoci vám mohou zejména dopravníky a dopravníkové systémy. Jsou natolik variabilní, že se kdykoliv snadno přizpůsobí právě vašim potřebám. A nezáleží na tom, v jakém oboru podnikáte nebo co právě zpracováváte.

Do výrobních linek se nejlépe hodí pásové a válečkové dopravníky

Přesto však doporučujeme při výběru toho správného řešení přihlédnout ke specifikům výroby či skladu, do nichž plánujete svého nového pomocníka instalovat. A vůbec se přitom nemusíte omezovat.

Například moderní válečkové tratě si bez potíží poradí i s nerovným povrchem či poměrně vysokým úhlem. Vyvezou vše potřebné i ve sklonu 45°. A velmi variabilní je i jejich nosnost – poradí si prakticky s čímkoli.

Nabídka pásových dopravníků je pak ještě pestřejší. Nabízejí výběr z mnoha možných typů a není problém na nich přepravovat i sypké suroviny nebo jiné náročné zboží. Mezi základní dostupné typy patří:

  • Hladké pásové dopravníky, vyrobené obvykle z gumy, PVC či bezpečného PU.
  • Strukturované pásové dopravníky z PVC, PU, PVC syceného gumou nebo přímo z gumy.
  • Pásové dopravníky s hradítky (obvykle z gumy a PVC).
  • Modulární pásové dopravníky, na které se materiály používají podle konkrétního zadání.

Když potřebujete něco navíc

Navíc lze tento druh dopravníků využít i v extrémních situacích. Pokud totiž vsadíte na ty s navařeným vlnovcem, poradí si i s úhlem 60 °C. Skvěle se proto hodí zejména na sypké materiály. Ovšem stejně dobře lze využít i šnekové dopravníky, jenž navíc dokáží uspořit i nějaký ten prostor. Jsou kompaktní, snadno se ovládají a poradí si prakticky s čímkoliv.

Chcete pomoci s výběrem nebo jednoduše hledáte kvalitní řešení za co nejlepší cenu? Zjistěte více na stránkách Drave-technology.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *