Jak si najít novou práci? Jak napsat životopis?

Najít si novou práci není určitě nic jednoduchého. Alespoň tedy pokud vám jde o to, aby vaše nová práce byla zároveň i dobrá práce. Přece jen se vám nechce každých pár měsíců měnit zaměstnavatele a určitě byste si chtěli najít takovou práci, která vás po všech stránkách uspokojí.

Jak si najít novou práci? Jak začít?

Při hledání nové práce byste měli postupovat systematicky. Hledání nové práce není jen o tom, že odpovíte na několik inzerátů a budete čekat, co se stane. Ještě než se pustíte do hledání nové práce, měli byste si ujasnit, jakou práci vlastně hledáte. Pokud jste z posledního zaměstnání odešli jen proto, že vás to tam nebavilo, asi byste určitě nechtěli nastoupit do stejné pracovní pozice. Nejprve byste si tedy měli udělat rekapitulaci toho, o jakou práci vlastně usilujte a podle toho nasměrovat své hledání.

Kde najít novou práci?

Nová práce? Dobrý životopis pomůže!
Nová práce? Dobrý životopis pomůže!

Při hledání nové práce byste neměli spoléhat jen na jeden zdroj nabídek. Měli byste postupně vyzkoušet všechny možnosti, abyste získali co nejvíce nabídek, ze kterých si pak můžete vybrat, nebo budete mít připravenou zálohu, pokud by nějaké jednání nevyšlo.

Při hledání dobrá práce platí, že obracet se na úřady práce nemá smysl, dokud nevyčerpáte všechny ostatní možnosti. Na úřadu práce se zpravidla dobrá práce najít nedá. Nejprve byste se měli zkusit poohlédnout v okruhu svých kamarádů a známých. Tam máte totiž největší šanci na úspěch. Vaši známí a kamarádi vám mohou dát nejen tip na zajímavou pracovní nabídku, ale mohou vám u nového zaměstnavatele dát i dobrou referenci nebo doporučení.

Přečtěte si také:  Jak vybrat identity manager neboli IdM?

Dále byste si měli podrobně prohlédnout nabídku pracovních serverů a inzertních rubrik s nabídkami práce. Tady už ale musíte být více opatrní a vybírat si pouze ty nabídky, které jsou seriózní a u kterých máte šanci na úspěch. Nezapomeňte, že téměř o každou pracovní pozici nabízenou inzertními servery se uchází často i 20 – 40 uchazečů. Pokud již dopředu víte, že nesplňujete nároky nového zaměstnavatele, nemá cenu plýtvat energií.

Jak napsat životopis?

Pokud jste si vybrali nějaké zajímavé nabídky práce, měli byste si připravit váš profesní životopis, který pak pošlete společně s reakcí na nabídku práce. Váš životopis by měl být připraven pro konkrétní pracovní pozici. Pokud si připravíte jeden obecný životopis, který pak budete posílat do všech firem, vaše šance na úspěch bude menší, než když si pro každou firmu připravíte unikátní životopis. Nemusí se nutně jednat o to, aby každý životopis obsahoval něco jiného. Jedná se spíše o to, aby váš životopis připravený pro konkrétní firmu nebo pracovní pozici obsahoval, co nejvíce informací které se týkají právě dané firmy / pozice.

Kromě životopisu byste neměli zapomenout ani na motivační nebo průvodní dopis, kterým doplníte svůj životopis.

Pro více informací o tom jak postupovat při hledání nové práce, nebo jak napsat životopis správně, se můžete podívat na náš web, kde najdete informace, které se týkají práce, životopisů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *