Jak se pohybuje cena za vedení účetnictví? Rozpětí je opravdu velké!

Účetnictví je nezbytnou součástí každé malé, střední, ale i velké firmy. Jednotlivé účetní položky ovšem musí řešit také menší podnikatelé a živnostníci. Pokud jste v této branži prozatím nováčkem a nevíte, jak takové vedení účetnictví vlastně probíhá, anebo vlastníte nadnárodní korporaci, u níž byste vést účetnictví jednoduše nezvládali, jistě budete přemýšlet, co vás vyjde levněji – zaměstnávat vlastního účetního nebo zvolit outsourcing účetnictví? Jedním z rozhodujících faktorů bude nepochybně cena. A právě na vedení účetnictví z hlediska ceny se důkladně podíváme na následujících řádcích.

stevepb / Pixabay

Výsledná cena závisí na mnoha rozmanitých faktorech

V úvodu vás musíme upozornit, že cenu za vedení účetnictví rozhodně nelze stanovit nějakým jednorázovým obecným poplatkem nebo paušálem. Základní jednotkou, podle které se počítá výsledná cena účetnictví, je účetní položka. Ta představuje jeden řádek účetního deníku a její cena se obecně u odborných účetních pohybuje mezi 15 až 20 Kč. Mějte ovšem na paměti, že jedna vydaná faktura tvoří dvě až tři účetní položky, takže za zúčtování jedné vydané faktury můžete zaplatit od 30 do 60 Kč. Ve finále se ovšem přihlíží k časové náročnosti zpracovaného účetnictví, ale i dalším doprovodným službám.

Přečtěte si také:  Vybavte si ložnici jednoduše teple – pomůže vám v tom flanel i mikroplyš

Způsoby, jak si nechat zpracovat účetnictví

Ať už vedete jednoduché nebo podvojné účetnictví, můžete využívat tři různé způsoby jeho zpracování. Buďto zaměstnáte vlastního účetního, který bude účetnictví zpracovávat přímo u vás doma nebo ve vaší firmě, popřípadě necháte vedení účetnictví na specializované outsourcingové společnosti anebo využijete třetí – nejvíce efektivní možnost, kterou je vedení účetnictví online. V případě poslední zmíněné možnosti ušetříte nejen váš drahocenný čas, ale také náklady na vedení a následné zpracování účetnictví. Využívat můžete také odborné daňové poradenství a veškeré účetní položky máte pěkně na jednom místě v zabezpečeném systému.

Výhody i cenovou dostupnost online účetnictví můžete vyzkoušet prostřednictvím portálu secteno.cz!

markusspiske / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *