Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky

Po té, co jste se sešli s finančním poradcem a zjistili na jak vysokou hypotéku dosáhnete, po té, co jste prošli stovky nabídek na internetu a několik desítek osobně, jste konečně narazili na ten pravý, vámi vytoužený byt nebo dům. Hurá! Ale co teď?

Nejprve se opět spojte se svým finančním poradcem a nechte si od něj aktualizovat nabídku hypotéky – je možné, že od vaší poslední návštěvy se nabídka bank změnila, ověřte si, že i nadále splňujete podmínky pro získání úvěru a jaká je současná úroková míra vybrané hypotéky.  Nejlepší je být v vaším finančním poradcem dlouhodobě ve styku a o nových nabídkách se informovat průběžně, během hledání vhodné nemovitosti.

Finanční poradce a vyřízení hypotéky
Finanční poradce a vyřízení hypotéky
  • Prvním krokem k vyřízení hypotéky je příprava podkladů pro banku. Seznam potřebných dokladů vás sdělí finanční poradce podle vámi vybrané hypotéky a banky. Většinou jsou to: žádost o úvěr, kupní smlouva, výpis z katastru, odhad nemovitosti, potvrzení o příjmech atd. Většinu těchto dokumentů si můžete připravit předem, zbytek vám nezabere víc jak pár dní.
  • Druhým krokem je schvalovací řízení banky. Pokud splníte všechny požadované podmínky a dodáte potřebné doklady, banka nemá důvod vám hypotéku neschválit. Schvalovací řízení probíhá obvykle do dvou týdnů.
  • Posledním třetím krokem je splnění podmínek pro čerpání hypotéky – tyto podmínky jsou zase závislé na vybrané hypotéce a bance – v každém případě to bude vklad zástavního práva na katastrálním úřadu ve prospěch banky, která vám hypotéku poskytuje. To se dá také zařídit za týden.
Přečtěte si také:  Tvoje plavky 2011

Suma sumárum to tedy máme čtyři týdny – týden příprava podkladů, dva týdny schvalování, týden splnění podmínek pro čerpání. Ovšem, většinou to trvá déle… může vás zdržet odhadce nemovitosti, který je zrovna vytížený a může až za týden nebo banka, která si od vás vyžádá další doplňující podklady apod. Počítejte proto raději s 5-6 týdny.

Ráda odpovím na všechny Vaše otázky
Markéta Paulová
http://www.bydletvesvem.cz/


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *