Dva špagetové recepty, v nichž se bez opravdu kvalitního oleje neobejdete

Italská kuchyně staví na jednoduchosti. Nade vší pochybnost dává vyniknout unikátním chutím jednotlivých surovin, a přitom je rovněž velmi snadná na přípravu.

Leckdy však býváme tímto přístupem spíše zaskočeni, protože to, co nám na talíři skončí, bývá spíše chuťovým zklamáním než extází. A kde leží příčina? Především v použitých surovinách. Záleží absolutně na všem – od těch správných špaget až po skutečně kvalitní olivový olej. Když to víte, vyzkoušejte si spolu s námi dva proslulé italské recepty, u nichž vám pečlivý výběr surovin zabere nejméně stejně tolik času, jako jejich příprava. Výsledek však rozhodně stojí za to.

Jak na špagety aglio olio e peperoncino

Vezměte poctivé špagety ze semoliny a uvařte je v horké vodě. Tu osolte a těstoviny hlídejte, musí být al dente. Mezitím oloupejte česnek a jednotlivé stroužky nakrájejte na tenké plátky. Stroužků budete potřebovat podle velikosti a chuti cca 4-6.

Následně vezměte kvalitní olivový olej, na něm osmažte česnek a kousky sušené nebo čerstvé chilli papričky. Dejte pozor, česnek nikdy nesmí příliš zhnědnout.

A již máte skoro hotovo. Špagety sceďte a nechte okapat. Poté je smíchejte s ochuceným olivovým olejem a jako chuťový bonus navíc posypte parmazánem nebo petrželí. Uvidíte, že špagety aglio olio e peperoncino si okamžitě zamilujete.

Přečtěte si také:  Dopřeje si papír pro osobní hygienu ve kvalitní podobě

Zkuste i špagety Carbonara

Ani druhý recept není těžký. Špagety uvařte. Vezměte 100 gramů pancetty a nakrájejte ji na menší kousky. Dva stroužky česneku oloupejte a rozmáčkněte tak, aby se nerozpadly. Do misky vložte 1 vajíčko + jeden žloutek (na porci) a dobře rozmíchejte. Přidejte 50 gramů nastrouhaného pecorina a čerstvě mletý pepř. Můžete i lehce dosolit.

Na olivovém oleji opečte česnek i pancettu dokřupava. Jakmile se pancetta dodělá, česnek vytáhněte a vyhoďte. Na vypnutou pánev pak přendejte okapané špagety a přidejte vejce společně s trochou vody ze špaget. Díky tomu získají špagety Carbonara svou pověstnou lahodnou omáčku. A můžete servírovat.

Chcete další tipy? Vyzkoušejte sekci recepty na stránkách Olivum.cz. Kvalitní olivový olej tu vždy hraje prim. Přesvědčte se, jak lahodně díky němu vyzní například hamburger, hráškový krém nebo gazpacho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *