Potřebujete komín ke své stavbě? Jeho instalace nemusí být nijak složitá, pokud vsadíte na ten správný typ

Nezáleží na tom, jaký druh stavby aktuálně plánujete – pokud je součástí návrhu i komín, pak se rozhodně nemusíte jeho instalace bát. Naopak – jestliže si zvolíte ten správný typ, bude vše úplnou hračkou.

Moderní průmyslové komíny jsou koncipovány tak, aby skvěle zapadly jak do novostavby, tak i do objektu, který prochází rekonstrukcí. V obou případech budou vypadat perfektně a ohrožena samozřejmě nebude ani jejich funkčnost.

Nerezové komíny se hodí do různých podmínek

Nainstalování nerezového komínu není nijak složité, ovšem všeobecně platí, že by mělo být vždy provedeno odborníkem, protože vyžaduje některé specifické znalosti a dovednosti. Před instalací je však třeba pečlivě zvolit konkrétní produkt. Jedině to zaručí, že bude váš komín zcela bez kompromisů odpovídat konkrétnímu typu kamen či rozměrům střechy a stavby.

Základní postup instalace nerezového komínu je snadný

Jako první je třeba provést přípravu střechy. Odborníci vám poradí s vybráním vhodného místa na střeše a s jeho připojením ke kamnům. Ovšem jen ustavení samotného komínu nestačí, stejně důležitá je i správně provedená instalace kvalitní izolace a krytu – ten by měly mít nerezové komíny  prakticky vždy. Nakonec je také třeba pečlivě zkontrolovat funkčnost celého prvku.

Přečtěte si také:  Originální nábytek ze dřeva poznáte snadno

Co je ještě dobré vědět

Je důležité si uvědomit, že nerezový komín, stejně jako jakýkoliv jiný, vyžaduje speciální péči a pravidelnou údržbu, aby zůstal v dobrém stavu po dlouhou dobu. Musíte ho nechat zkontrolovat odborníkem, který vám vystaví patřičné potvrzení (to bude koneckonců v případě jakéhokoli problému vyžadovat i pojišťovna).

Nerezový komín vám nestačí? Pak vyzkoušejte třísložkový komín. Vše o této problematice se dozvíte u odborníků na stránkách Stavby-complet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *