Bez jakých zdravotnických pomůcek se neobejdete, pokud máte doma malé dítě?

Podzim je obdobím chřipek a nachlazení, se kterým se nejhůře potýkají zejména nejmenší členové rodiny. Malá miminka a leckdy ani batolata totiž neumí smrkat, takže jsou při čištění dýchacích cest od rýmy odkázána zcela na vás.

Kapesník ani nosní kapky vám v tomto případě neudělají tak dobrou službu, jak si možná myslíte. Mnohem lepší je proto vsadit na odsávačky hlenů. Chtějte ovšem ty šetrné, vyvinuté lékaři, specializovanými přímo na problematiku ORL.

Skvělá volba nejenom při nachlazení

Upotřebíte je ve více situacích, než si možná myslíte. Nejde jen o rýmu, ale třeba i o laryngitidu nebo nepříjemné alergické reakce. A pokud si pořídíte variantu na baterie, můžete si odsávačku vzít s sebou opravdu kamkoli – třeba i na procházku do přírody.

Díky uvolnění dýchacích cest bude vaše dítě lepé jíst, spát i prospívat. Vyhnete se klasické miminkovské mrzutosti, která ucpaný nos a s ním spojené obtížné dýchání provází.

Pomoci může i inhalátor

Pouhá „likvidace následků“ však u nachlazení nestačí. Je třeba dostat účinné látky i hluboko do útrob plic, což je i s těmi nejlepšími léky leckdy obtížné. Na řadu proto často přicházejí inhalátory  Vyplatí se vsadit na přístroje ve veselých tvarech  a barvách, které dětí neodradí už na první pohled.

  • Pro malé děti se hodí dýchací maska,
  • větším dětem postačí praktický a snadno čistitelný náústek.
Přečtěte si také:  Elektronický podpis: Jak funguje a proč se ho vyplatí začít používat?

Podle intenzity a typů potíží je pak možné do inhalátoru nalít speciální roztok nebo použít inhalační sůl.

Tipy pro nákup

Bateriové i elektrické odsávačky hlenů, ale i další zdravotnické pomůcky pro domácí použití se všemi potřebnými atesty vám nabízí KRÁSNÝ – zdravotnická technika s.r.o, působící na našem trhu už od roku 1998. Jde o českého specialistu se zahraničním přesahem. Ke svým autorským výrobkům tak neváhá dodávat i další užitečné vybavení, získané ve spolupráci se zahraničními partnery. Aktuálně jde například o špičkové francouzské dezinfekce STÉRIDINE. Více se dozvíte v e-shopu SZO.cz.

Baby Cry Sad Emotions Crying Girl  - dimitrisvetsikas1969 / Pixabay
dimitrisvetsikas1969 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *