Výrobky z plastů na nás číhají prakticky na každém kroku

Když se řekne plastový polotovar, tak každý si může představit něco jiného. Řadí se sem mnoho druhů – technické plasty, desky, podlahy a stěny automobilů, měkčené PVC pásy a další. Prodej plastových polotovarů tak skýtá široký sortiment zboží.

Například podlahy a stěny automobilů, pokud jsou vyrobeny i díky plastovým polotovarům, jsou o 50 % lehčí, než když jsou ze dřeva, a to i přesto, že dřevo je přírodní materiál. Jedná se totiž o lehký, avšak pevný materiál. Kromě toho se tyto polotovary snadno zpracovávají, jsou nenasákavé, pevné a co je nejdůležitější, tak i šetrné pro životní prostředí.

Desek z plastových polotovarů je více typů

Tak například plastové desky pro kutily. Těch je vícero druhů, tak si je trošku rozebereme. Například pokud někdo potřebuje vytvořit zajímavý poutač nebo reklamní ceduli, hodila by se mu lehčená PVC deska černé barvy. Ovšem pozor – kdo je spíše modelář nebo dokonce domácí architekt, též si přijde na své. Pak tu jsou konstrukční PP desky. Mají speciální vnitřní strukturu, čímž jsou velmi lehké, avšak tuhé a pevné. Panely jsou vyrobené z materiálu, jenž je lehce opracovatelný. Panely se dají spojit dohromady, čímž se vytvoří jakýkoliv požadovaný rozměr pomocí sváření na tupo nebo extrudérem.

Přečtěte si také:  Průmyslové váhy: Jednoduché řešení pro přepravu a evidenci zboží

Jedním z nejznámějších plastových materiálů je plexisklo

To je termoplastický materiál určený k dalšímu zpracování, a to tvarováním, ohýbáním nebo k přímému použití ve formě přířezů či k jejich lepení. Tento produkt disponuje jak výbornými mechanickými, tak i fyzikálními vlastnostmi. Dokonce se tyto hodnoty nijak nesnižují ani s postupujícím časem. Odolá vlastně skoro všemu, jak drsným klimatickým podmínkám, vlhkosti, bakteriím či mikroorganismům. Vydrží, i když ho namáhají při nízkých teplotách. Vyrábí se jak v čirém, tak i barevném provedení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.