Víme, jak vybrat pracovní obuv pro všechny příležitosti

Pracovní oblečení má více než jednu funkci. Mělo by nás především chránit před různými riziky, vyplývajícími z naší profese. Ovšem stejnou měrou musí být i pohodlné a nikde nepřekážet. A nesmíme zapomenout ani na jeho správný vzhled.

Mezi kvalitní pracovní oděvy se samozřejmě nepočítají jen čepice, rukavice, montérky, overaly,  pláště, návleky apod. Nemůžeme totiž zapomínat ani na pracovní boty. Ty bychom měli vybírat podle ročního období i dalších kritérií.

Není bota jako bota

Například letní pracovní obuv by měla být vyrobena z maximálně prodyšných materiálů, které dokáží efektivně odvádět pot od pokožky, takže se v nich noha nezapaří a nedojde ke vzniku plísní. Zimní obutí si naopak libuje v kožešinkách, pevné kůži i hrubé podrážce, jež vás spolehlivě ochrání proti chladu.

A existují samozřejmě i různě specializované druhy obutí, například kuchařská pracovní obuv, obuv pro zdravotníky apod. Ten správný prodejce, nabízející prodej obuvi určený do zaměstnání, by rozhodně neměl toto pečlivé třídění do kategorií podceňovat. Jedině tak si za všech okolností vyberte správně.

Přečtěte si také:  Mostové a jeřábové váhy – s čím vám mohou pomoci

Kdy využijte obuv s vyztuženou špičkou

Když mluvíme o bezpečnosti, zamyslete se nad tím, zda často nemanipulujete s těžkými předměty, u nichž hrozí riziko pádu. Chtěli byste v takovém případě mít nohu někde pod nimi? Samozřejmě, že ne. Čas od času se to však přesto stane, takže buďte připraveni a pořiďte si pracovní obuv s ocelovou špičkou. Navíc vám dá i více místa pro prsty a vůbec celkové pohodlí.

Nezapomeňte ani na jednorázové pomůcky

Návleky, rukavice, pláštěnky, čepice – to všechno má obvykle jen krátkou životnost, ovšem o to víc se vám tyto předměty vyplatí mít v záloze. A kde je výhodně pořídit? Navštivte specialisty v oboru a vyzkoušejte produkty a služby firmy Pracovní oděvy a obuv Jana v přehledně tříděném e-shopu www.pracovniodevyhb.cz. Určitě si vyberete vše, co potřebujete.

Wear Isolated Leather Shoe Fashion - PublicDomainPNG / Pixabay
Víme, jak vybrat pracovní obuv pro všechny příležitosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *