Sociálka a sociální dávky 2011

Jak se změnila sociálka a sociální dávky v roce 2011? Víte, na jakou podporu od státu máte nárok a kdy si o ni můžete požádat? Podívejte se na následující článek a dozvíte se více o tom, jaké jsou sociální dávky v roce 2011 a jak se změnila pravidla pro přiznání nároku na jednotlivé dávky a přídavky.

Sociální dávky 2011

Tak jako každý rok, i na začátku roku 2011 došlo k několika změnám a úpravám v systému, podle kterého jsou přidělovány jednotlivé sociální dávky. Ty hlavní změny se týkají především snížení některých dávek.

V roce 2011 se tak snížilo porodné, které se vyplácí jako jednorázová dávka při narození dítěte. Zatímco dříve na tento příspěvek měli nárok automaticky všichni, komu se narodilo dítě, nově se bude vplácet jen pro rodiny, jejichž příjmy nepřekračují 2,4 násobek životního minima. A také se porodné bude vyplácet jen při narození prvního dítěte.

Přečtěte si také:  Peníze a půjčky do 50000 Kč Praha
Sociálka a sociální dávky 2011
Sociálka a sociální dávky 2011

Jaké jsou další změny v systému sociálních dávek? Podívejte se na web sociálka.eu a dozvíte se více!

Formuláře na sociální dávky 2011

Pokud chcete podat žádost o nějaký typ přídavku, doplatku nebo jinou sociální dávku, pak by se vám mohli hodit aktuální verze, pro jednotlivé formuláře. Žádost o sociální dávky totiž musí být podána na správné verzi formuláře. Podívejte se na formulář 2011 a vyberete si ze seznamu ten správný, který potřebujete. Všechny formuláře jsou v aktuální verzi pro rok 2011 a pocházejí přímo z MPSV, tedy ministerstva práce a sociálních věcí, které zajišťuje veškerou agendu kolem sociálky a jednotlivých dávek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *