Psi a jejich pohodlí

Psi jsou pro lidi nejenom domácí miláčkové, ale i nejlepší přátelé, kteří s nimi žijí. Je tedy logické, že pro nejlepšího přítele chceme zase jen to, co mu bude maximálně vyhovovat. Psi jsou různých velikostí. U malých plemen je celkem lehké sehnat nějaké doplňky. Ovšem u velkých psů je to o dost těžší. Takový pelíšek pro velké psy je třeba vybírat pečlivě. Každý pes, tudíž i ten velký by měl mít maximální pohodlí. Nejde jen o velikost psa, ale také o materiály či dokonce o jeho povahové vlastnosti. Každý pes je stejně jako člověk svá vlastní osobnost.

K čemu vlastně takový pelíšek slouží

Tak předně k odpočinku. Takový pelíšek patří mezi základní vybavení a je jedno, jestli člověk žije v bytě nebo v rodinném domě. I když v domku jsou psi spíše zvyklí na boudu. Především by se v něm měl cítit bezpečně a komfortně. Kdo si troufá, může si pelíšek pro velké psy pořídit od oka. Nicméně se spíše doporučuje změřit pejska. Dělá se to několika způsoby. Může být změřený ve spánku. Tam však hrozí úskalí leknutí a následného kousnutí. Poté ve stoje od krku k ocasu. V obou případech se musí přičíst ještě 10 až 15 cm.

Jak vybírat a co s údržbou

Pokud se jedná o pelíšek pro velké psy, tak platí stejné zásady jako u malých plemen. To znamená kromě velikosti také tvar, materiál a typ. Takový pelíšek je nejčastěji z látky. Ovšem velmi často se používá i plast. Plast je lepší v případě velmi dobrého omývání. Nylon se též dobře udržuje a navíc je vhodný i ven, například na terasu. Dokonce jsou velmi dobré i potahy. Ty se dají většinou dobře stáhnout a prát v pračce. Jestliže je to pelíšek na ven, tak je lépe zkontrolovat, jestli má protiskluzové a odizolované dno. Do bytu se zase lépe hodí semiš nebo plyš. Tyto dva materiály jsou sice složitější, co se týká údržby, ale zase je můžete považovat za vhodný doplněk do bytu.

Přečtěte si také:  Jaké je nejlepší krmivo pro psy?

A co takhle tvar

Tak tady je už zapotřebí pří výběru uvažovat o něčem navíc. Pelíšek pro velké psy v tomto případě závisí na osobnosti psa. Některý pes je raději v uzavřenějším prostoru, jiný zase vyznává naprostou volnost. Též může být společenský nebo vyhledávat spíše soukromí – prostě jako člověk. Dneska už existuje hodně druhů, stačí si jen vybrat – kukaně, se stříškou, zdravotní pelíšky.

Jak ho naučit spát v pelíšku

Pokud je pes zvyklý spát v něm, tak v tom nebude žádný problém. Jiná situace nastává, když je nutné, aby na tomhle konkrétním místě spal. Pelíšek by se měl nejprve vyprat. Poté vystelte nějakou oblíbenou dečkou pejska. Dejte pelíšek na jeho oblíbené místo. Přidejte hračku, kterou má rád, k tomu jídlo a misku s vodou před samotný pelíšek. Pokud je to možné, tak si zaveďte s pejskem nějaký uspávací rituál, klidně za pomoci pamlsku.

Dog Puppy Pet British Bulldog - rzierik / Pixabay
rzierik / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *