Provozovatelé sportovních prostor by neměli zapomínat i na kvalitní osvětlení. Z hlediska ceny jsou nejlepší LED svítidla

S růstem obliby sportu se u nás začal zvyšovat i počet provozovatelů sportovních areálů, kam lze zařadit celou řadu prostor. Kromě klasických stadionů mezi nimi můžeme najít i různá hřiště, plavecké bazény či tenisové kurty. Ve všech případech je nutné takové prostory také řádně osvětlit, což však obvykle zabírá poměrně vysokou částku v rozpočtu. Možné úspory lze dosáhnout nákupem kvalitních LED svítidel, jejichž provoz je mnohem šetrnější.

Bez kvalitního osvětlení se neobejdete

V posledních několika letech se s provozovateli sportovních areálů a dalších prostor doslova roztrhl pytel. Zároveň tak narostla i poptávka po materiálu a zboží, díky čemuž dokážou efektivně splnit veškeré podmínky a nařízení, bez nichž nemohou podle zákona své areály provozovat. Jedním z nich je i kvalitní osvětlení, které musí zajistit každý poskytovatel. V tomto případě je nutné svítidla pořídit do všech prostor, a to i u méně obvyklých areálů.

Přečtěte si také:  Užívejte si zas a znova šálek lahodného espressa. Servis kávovarů nechte na nás

Běžně si můžete pořídit i osvětlení tenisového kurtu, přičemž velkou výhodou je, že snadno můžete prodloužit jeho provozní dobu. Největší smysl má takové opatření zejména v zimních měsících, kdy se dělá tma již v popoledních hodinách. Ze stejného důvodu není výjimkou ani osvětlení hřiště, díky němuž se na něm budou rodiče s dětmi cítit mnohem bezpečněji.

LED světla přináší nejen úsporu, ale i delší životnost

Podobně jako při výběru ostatních částí areálu byste měli myslet zejména na kvalitu. Mezi nejlepší a zároveň nejšetrnější varianty se řadí zejména LED světla, jejichž spotřeba je výrazně nižší a tím pádem i ekologičtější. Běžné osvětlení stadionu vás tak vyjde mnohem levněji a zároveň se nemusíte obávat ani o jeho životnost. Ta je v případě LED světel výrazně delší a zpravidla přesahuje sto tisíc hodin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *